Úspěšné okresní kolo biologické olympiády kat. D

Ve čtvrtek 12. dubna pořádalo Gymnázium Poděbrady okresní kolo biologické olympiády kategorie D pro primy a sekundy. V této soutěži studenti absolvují celkem tři části – znalostní test, poznávačku organizmů a na závěr řeší laboratorní úlohu. Do okresního kola také zasílají zpracovaný domácí úkol, který se také započítává do celkového hodnocení.

Naši školu reprezentovali celkem 3 studenti. Jáchym Vodenka zvítězil s celkovým skvělým součtem 152 bodů, kde maximální možný součet bodů byl 167 bodů. Celkové 5. místo obsadila Eliška Novotná, které se nejvíce povedl test. Jan Komárek obsadil celkem 10. místo, ten získával jako primán cenné zkušenosti do příštích let. Jáchymovi přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se koná v Mělníku. Za předmětovou komisi biologie Eva Svěcená

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.