Úspěchy našich studentů ve francouzském jazyce

Úspěchy našich studentů ve francouzském jazyce

Naši studenti francouzštiny se již pravidelně zúčastňují soutěží a zkoušek pořádaných ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v České republice a Francouzskou aliancí v Pardubicích a pravidelně dosahují úspěchů.

Na konci listopadu se na naší škole konaly mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka DELF scolaire. Možnost složit jednu z mezinárodně uznávaných zkoušek využilo celkem 25 studentů z naší školy (8 v úrovni A1, 9 v úrovni A2 a 8 v úrovni B1). Všichni zúčastnění složili zkoušky s úspěchem a se ctí.

Na podzim také proběhl již třetí ročník francouzštinářské kulinářsko-výtvarné soutěže „Týden chuti“. I letos naši školu reprezentovala družstva žáků 2SA (Bety Šichtová, Klára Sobotová, Vendy Siblíková a Natka Šteflová) a téměř celá francouzštinářská skupina z 3TA. Úkolem je vymyslet - představit nějaký recept na zadané téma a graficky ho ztvárnit a k tomu ještě vymyslet slogan, který má přilákat ke konzumaci dané speciality, to vše samozřejmě ve francouzštině. Cílem projektu je motivovat žáky k zájmu o gastronomii a složení naší stravy. Letos již podruhé byla oceněna skupina žáků z 3TA (Bára Peštová, Sára Vandasová, Eva Do Anh, Matěj Machotka a z němčinářské půlky s nimi spolupracovala Eva Brzobohatá). Ocenění získali v kategorii „nejlepší slogan“.

Všem zúčastněným patří gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci školy a samozřejmě přání mnoha úspěchů v dalším klání s francouzštinou.

V nejbližší době čeká zájemce nová soutěž, vyhlašovaná Ministerstvem zahraničních věci, „Frankofonie“ a v březnu setkání a workshop s francouzským spisovatelem Bernardem Friotem.

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu