Soutěž v dětském přednesu

Soutěž v dětském přednesu

Hned dvě sváteční středy zažili někteří učitelé a žáci v březnu.

19. 3. 2014 proběhlo v uč. číslo 74 školní kolo, kam postoupilo 5 soutěžících z primy, sekundy a tercie. Soutěžící se představili ve dvou kolech se dvěma texty např. z díla Z. Svěráka, M. Kratochvíla, P. Bezruče, K. J. Erbena a dalších… Výkony V. Pustého, A. Vávrové (1PB), A. Jislové (1PA), K. Rejmanové (2SB) a T. Ryklové (3TA) byly téměř vyrovnané; recitátoři se poctivě připravovali. Porota ve složení Mgr. M. Flesarová, J. Bartošová a J. Koláčná rozhodla o postupu A. Jislové (1. místo) a K. Rejmanové (2. místo) ve 3. kategorii a T. Ryklové (1. místo) ve 4. kategorii. Všichni soutěžící obdrželi věcné odměny a diplomy.

Vítězky se zúčastnily okresního kola ve středu 26. 3. 2014 v auditoriu ZŠ Komenského. Letos sice nikdo z naší školy do krajského kola nepostoupil, ale soutěžící podali skvělé výkony. Porota měla nelehkou úlohu pro výběr postupujících do krajského kola, protože většina vystoupení měla výbornou úroveň. Členové poroty P. Douděra a M. Mejstřík předvedli dětem např. i výstupy ze Shakespeara, což děti ocenily velkým potleskem.

Všem soutěžícím děkujeme a těšíme se na jejich účast v příštím roce!

Mgr. Jiřina Koláčná

Aktuální informace

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu