Školní a okresní kolo v recitační soutěži

Školní a okresní kolo v recitační soutěži

Blížící se jaro je každoročně spojeno s přednesem poezie i umělecké prózy. Na naší škole proběhlo školní kolo v úterý 15. 3. 2016 a zúčastnilo se ho 15 žáků NG. Zastoupeny byly třídy prima A, B; sekunda A; tercie A, B; kvarta B.

Účastníci jsou zvěčněni na přiložených fotografiích.

Jak už je tradicí, soutěžící vybírali z děl různých autorů. Sešli se tu např. J. Kainar s N. Machiavellim; Zd. Svěrák a E. A. Poe; J. Seifert  a J. K. Rowlingová; Jan Neruda s Homérem; K. J. Erben s E. Bočkem…

Tříčlenná porota ve složení pí prof. Lašová, Flesarová a Koláčná nakonec vybrala 4 postupující do okresního kola.

Byly to A. Mislerová (1PA), A. Vávrová (1PB); A. Jislová (3TA) a K. Rejmanová (4KB), z nichž si v okresním kole 30. 3. 2016 vysloužily za vynikající výkon čestné uznání A. Jislová a K. Rejmanová a A. Mislerová třetí místo.

Skvělý výkon v silné konkurenci podaly všechny čtyři účastnice a patří jim veliké poděkování!

Věříme, že bude na naší škole stále dost příznivců přednesu uměleckých děl, kteří zkusí štěstí i v příštím roce!

„Vždyť trocha poezie nikoho nezabijeJ)).“

Aktuální informace

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu