Recitační soutěž: školní a okresní kolo

Recitační soutěž: školní a okresní kolo

28. února 2017 se sešlo 14 účastníků z nižšího gymnázia na školním kole recitační soutěže. Výkony soutěžících byly poměrně vyrovnané a nadšení a zápal veliký. Střídaly se básně i próza. Porota ve složení pí prof. R. Lašová a J. Koláčná neměla lehkou práci, ale nakonec vybrala nejvýraznější recitátory ze 3. a 4. kategorie.

Do okresního kola postoupili: Alžběta Marková, 1PB (text "Pipi Dlouhá punčocha" od A. Lindgrenové), Linda Murčová, 2SA (text "Zapisovatelé otcovské lásky" od M. Viewegha), Anežka Jislová, 4KA (W. Shakespeare: Jak se vám líbí) a Vojtěch Pustý, 4KB (K. Havlíček Borovský: Má hvězda).

Okresní kolo proběhlo 15. 3. 2017 v auditoriu ZŠ Komenského v Nymburce.

Soutěžící se snažili podat co nejlepší výkon. Čtyřčlenná porota pak vybrala ty nejlepší. Vládla zde příjemná atmosféra a pohoda. Získali jsme 3. místo ve 3. kategorii díky výkonu A. Markové z 1PB! Blahopřejeme Bětce a moc děkujeme!!!

Děkujeme i ostatním soutěžícím a věříme, že se na většinu z nich můžeme těšit zase za rok!

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu