Pyšqworky 2018/2019

Pyšqworky 2018/2019

TiO2 loňský postup neobhájil.

Letos se do Mladé Boleslavi sjelo rekordních 20 týmů. Kapitáni si vylosovali jednu ze 4 skupin a mohlo se začít. V každé skupině se proti sobě postavilo 5 týmů a dva nejlepší týmy z každé skupiny poté pokračovaly do play-off.

Alfa samci z pořadatelské SPŠ Mladá Boleslav se sice snažili do posledních chvil, ale nakonec s týmem Pekaři z Gymnázia Doktora Josefa Pekaře prohráli. To nezastrašilo druhý tým pořadatelské školy, Piškůtky. Piškůtci nekompromisně vyřadili náš tým Meme Stream Dream Team a postoupili do souboje o první čtyři místa. V osmifinále zůstali i obhájci loňského vítězství TiO2. Čtvrtfinále nakonec doplnili Píchači za pořadatelskou školu a Bakers opět z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře. 

Celkové výsledky:

1. místo Píchačí (SPŠ, Mladá Boleslav)
2. místo Pekaři (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav)

3. místo Bakers (Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, Mladá Boleslav)

5 - 8

TiO2

David Dvorský, Martin Novotný,  Emanuel Šidák, Jan Bubanec,  Jan Holý,

 

Rafael Smet

 

5 - 8

Meme Stream Dream Team

Václav Berný,  Tomáš Válek, Antonín Dadák,  Klára Henclová,  Martin Laš,

Jan Pavlíček

 

6 - 17

Plán X.O.

Matěj Hejzlar,  Adam Beneš,  David Bendl, Jan Buřič, Jonáš Holzner,

Adam Michelčík, Jan Pavlovič

 

6 - 17

HuafiFanCluab

Oliver Křenek, Jakub Černý, Ondřej Žežule, Stanislav Jansta

 

Aktuální informace

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Železnice z Berlína do Bagdádu

6. březen 1903

Vysoká porta (= vláda Osmanské říše) a Anatolská železniční společnost podepsaly smlouvu o stavbě tzv. bagdádské železnice. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu