Pohár rozhlasu 2024

Vynikající kolektivní výkony přinesly chlapcům i děvčatům medaile z okresního kola Poháru rozhlasu v lehké atletice. Chlapecké družstvo získalo stříbro, děvčata bronz.

Ve čtvrtek 14.5 se na atletickém stadionu v Nymburce konal tradiční závod atletických družstev. Z celého okresu přijelo soutěžit šestnáct chlapeckých a patnáct dívčích družstev. Soutěžilo se v pěti disciplínách: sprintu na 60m, skoku dalekém, skoku vysokém, hodu a štafetách 4x60m. Každému družstvu se započítávaly výkony dvou závodníků v každé disciplíně a ty se poté přepočetly na bodové skore.

V soutěži chlapců získali individuální medaile Mikoláš Beran (hod–2.místo) a Petr Blažek(1000m-3.místo). V nejlepší desítce se umístili i Melichar Chaloupka (skok daleký-6.místo) a Viktor Havlíček (1000m-10.místo). Nejvyšší bodový zisk přidal Šimon Kudláček za kombinaci běhu na 60m a skoku vysokého. I další výkony znamenaly důležité bodové příděly a naše celkové skore se zastavilo na 3400 bodech a znamenalo tak druhé místo za ZŠ Kounice s 3825body. Na třetím místě skončila ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady s 3265body.

V soutěži dívek získala individuální zlato Cimlová Thea v hodu. V nejlepší desítce se umístily Helbichová Laura (skok vysoký-4.místo), Laštovičková Aneta (skok daleký-9.místo), Křížová Markéta(hod-10.místo) a štafeta dívek 7.místo. Nejvyšší bodový zisk přidala Laura Helbichová za kombinaci běhu na 60m a skoku vysokého. I zde výkony dalších děvčat znamenaly důležité body a zisk 4556bodů. Vítězná ZŠ a MŠ Komenského Nymburk získala 5148bodů a druhá Juventa Milovice 5007.

Všichni atleti a atletky zaslouží pochvalu a poděkování za předvedené výkony. Protože se jedná o nejmladší kategorii, tak doufáme, že medaile nepřivezli naposledy.

Družstvo chlapců: Havlíček Viktor 2SA, Blažek Petr 2SA,  Končicky Vojtěch 2SA,    Beran Mikoláš 2SA, Kudláček Šimon 2SB, Toman Marek 2SB, Hejdrych Vilém 2SB, Jandík Mikoláš 2SB, Kučera Matyáš 1PB, Hrádek Jakub 2SB.

Družstvo dívek: Cimlová Thea 1PA, Helbichová Laura 2SA, Hérová Ema2SA, Křížová Markéta 2SB, Kořínková Emma 1PB, Laštovičková Aneta 2SA, Ludvíková Simona 2SB, Němcová Anna 1PB.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.