Památky očima mladých

Památky očima mladých

Město Kutná Hora vyhlásilo jako doprovodný program národního zahájení Dnů evropského dědictví 2012 v Kutné Hoře výtvarnou soutěž.

Město Nymburk se do soutěže přihlásilo a vyhlásilo místní okresní kolo. Do soutěže přispěli malbami a kresbami i studenti našeho gymnázia. Na výstavě v přízemí nymburské radnice tak můžete v těchto dnech vidět díla Olgy Vencourové, Štěpána Vejvody, Míši Pekárkové, Elišky Pokorné, Patrika Smeta, Adély Karbanové, Anety Kučerové a Miloše Hampla. Gratulujeme Olze a Štěpánovi k 1. místu a Míše ke 3. místu v soutěži a těm nejlepším přejeme hodně úspěchů v Kutné Hoře.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

20.03.2026

Ve čtvrtek 19. 3. hostilo naše gymnázium jako každý rok krajské kolo Olympiády ve francouzském jazyce. Kromě organizační stránky nám soutěž přinesla i velmi pěkné zprávy. Naši studenti zvítězili ve třech kategoriích a postupují do ústředního kola.

celý článek
19.03.2026

Ve středu 18. března se na Gymnáziu Na Zatlance konal další ročník Studentského projektového fóra. Naši školu letos v humanitní sekci reprezentovali Veronika Pilařová a Karolína Škaroupková s projektem V síti AFYN a Max Jelínek se svou prací Propagační video školy. Oba projekty byly oceněny porotou.

celý článek
29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek