Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2013/2014

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2013/2014

Okresní kolo Zeměpisné olympiády (ZeO) 2013/2014 se konalo v úterý 18. února 2014. Zúčastnilo se ho osm zástupců Gymnázia Nymburk v doprovodu pana prof. Soukupa. Následuje stručný přehled jejich umístění:

Alexander Koukol, 1PA (vítěz v kategorii A)
Pavel Tlapák
, 2SA (třetí umístěný v kategorii B)
Jan Zavadil, 4KA (druhý umístěný v kategorii C)
Jiří Mór
, 2A (vítěz OK v kategorii D)
Petr Juriš, 5QA (druhý umístěný v kategorii D)
František Zajíc, 5QB (pátý až šestý umístěný v kategorii D)
Jakub Tázler, 8OA (sedmý umístěný v kategorii D)
Martin Rampa, 5QA (devátý umístěný v kategorii D)

Okresní kolo organizačně zajišťoval Dům dětí a mládeže Nymburk (DDM), konalo se tamtéž. (Zajímavostí je, že jsme zahájili jednání o možnosti konat OK v příštím školním roce v prostorách našeho gymnázia. Pořadatel je jí nakloněn.)

V OK jsme letos zazářili vlastně ještě více a jasněji, než loni. Našim reprezentantům se podařilo obsadit medailové pozice v každé ze čtyř kategorií. Na postupové příčky jsme dosáhli ve třech z nich, přesněji: z celkem 8 postupujících mladých geografů z nymburského okresu z OK jich na KK do Benešova vyrazí z naší školy právě polovina. Těší nás, že Gymnázium Nymburk podobně jako loni i v letošním roce obsadilo obě postupové pozice v kat. D - střední škola. Z postupu jsme tím vyřadili nejen trojlístek reprezentantů poděbradského Gymnázia Jiřího z Poděbrad, tedy své obvyklé soupeře, ale dokonce i dvojici nejlepších zeměpisců čelákovického gymnázia (Čelákovičtí k nám přicestovali z vedlejšího okresu Praha - východ.) Do krajského kola ZeO, které se bude konat v pondělí 17. března 2014 na ZŠ Dukelská Benešov, tak vyrazí čtyři zástupci, aby hájili naše barvy v konkurenci svých kolegů z jiných okresů středních Čech.

Všem soutěžícím v OK ZeO děkujeme za reprezentaci školy, postupujícím držíme palce do KK.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Oficiální website ZeO
Ke stažení
ikonaVýsledkové listiny OK ZeO po kategoriích
ikonaPropozice KK ZeO 2014

Aktuální informace

Významní absolventi

Valdemar Vyleťal

Valdemar Vyleťal (16. 10. 1900-20. 9. 1928), vlastním jménem František Vyleťal, učitel, spisovatel, básník a literární publicista, jehož pamětní deskou se honosí budova školy, odmaturoval na nymburské reálce v roce 1919.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu