Okresní kolo chemické olympiády se tradičně konalo na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce

Okresní kolo chemické olympiády se tradičně konalo na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce

V úterý 7. března 2017 proběhlo na naší škole okresní kolo chemické olympiády kategorie D, které se zúčastnili žáci devátých tříd a žáci odpovídajícího ročníku osmiletého gymnázia, kvartáni. Jako tradičně utkali své síly žáci a žákyně naší školy se žákyněni základní školy z Městce Králového. Pět nejlepších chemiků našeho okresu si poměřilo své vědomosti i dovednosti v teoretické a praktické části soutěže. Po třech hodinách litého boje bylo rozhodnuto. Tříčlenná porota rozhodla takto. 

Na prvním místě se umístila Gabriela Hladká z 4KA, která obhájila prvenství ze školního kola. Na pěkném druhém místě s minimální bodovou ztrátou za spožačkou Gábinou skončil Petr Zábraha ze 4KA. Celkový počet bodů je nominoval do krajského kola chemické olympiády, které se uskuteční 28. března v Praze. Na pěkném třetím, ale bohužel nepostupovém místě, skončila Veronika Jiroušková z Městce Králové, na čtvrtém místě se ztrátou pouhého 0,5 bodu za ní Matěj Novák ze 4KA a na pátém místě Kateřina Koníčková ze základní školy v Městci Králové. 

Blahopřejeme.

Mgr. Marie Stojarová, garantka OK CHO

 

Zobrazeno: 3522x

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu