Okresní kolo chemické olympiády kategorie D

09.03.2015

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce je tradičním organizátorem okresního kola chemické olympiády kategorie D. Nejedná se vskutku o žádnou masovou akci, protože příprava ve školním kole je velmi náročná a spoustu žáků předem odradí, proto si těch pár mladých zapálených chemiků opravdu vážíme a hýčkáme si je.

V pondělí 9. března 2015 se v našem ústavě sešli ti nejlepší chemikové z celého okresu (celkem 4), aby porovnali své vědomosti a dovednosti jak v teoretické tak i praktické části. Po čtyřech hodinách bylo rozhodnuto. Žákyně Karolína Benešová z 4KB obhájila prvenství naší školy z minulého školního roku, na pěkném druhém a třetím místě se umístili žáci ze Základní školy z Městce Králové. Čtvrté místo patřilo zase nám (Alexandra Birndtová, 4KA). První tři postupují do krajského kola, které se uskuteční v Praze v měsíci dubnu.

Za předmětovou komisi chemie všem srdečně blahopřejeme a budeme držet palce i v krajském kole.

Marie Stojarová, garant OK CHO

Zobrazeno: 3728x

Aktuální informace

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu