Medailová smršť z krajské přehlídky SOČ 2018

Letošní krajská přehlídka Středoškolské odborné činnosti (SOČ) dopadla pro naši školu historicky nejlépe. Po loňském zisku šesti medailí jsme letos dosáhli na 11 cenných kovů, z toho 5 zlatých, 3 stříbrných a 3 bronzových. V krajském kole reprezentovalo nymburské gymnázium tentokrát 16 soutěžících, z toho 14 letošních maturantů a 2 předmaturanti. Přehlídku hostila SPŠ stavební a OA na Kladně. 18člennou výpravu (včetně 2 členů pedagogického doprovodu) na místo dopravil zcela nový, pohodlný, pronajatý mikrobus.

V jubilejním 40. ročníku konání SOČ jsme tak dosáhli dosud nepřekonaného výsledku. Pět vítězných prací v pěti soutěžních oborech postoupilo na celostátní přehlídku SOČ, která se bude konat v Olomouci 15. až 17. června 2018.

V konkurenci 97 prací z 23 škol z celého Středočeského kraje byla naše škola nejpočetněji zastoupena a obdržela také ze všech nejvíc medailových umístění. (Z každé školy můžou do krajské přehlídky SOČ postoupit nejvíce 2 práce v každém soutěžním oboru.)

Výtah z výsledků KK SOČ 2018 pro nymburské gymnázium

Oficiální a kompletní umístění prací ve všech oborech

Níže přikládáme nejen dokumentární fotografie, ale též diplomy studentů za jejich na krajské přehlídce oceněné práce. Chybějící diplomy budou doplněny.

Všem účastníkům letošních soček za sebe i za celý pedagogický sbor velice blahopřejeme. Děkujeme za to, že práce napsali tak kvalitně a že překonali útrapy spojené s přihlášením do soutěže i obhajoby na školní i krajské úrovni. Jsme na vás pyšní, protože k tomu je v tomto případě velice pádný důvod. A těší nás, že jsme k vašemu úspěchu mohli např. v rolích vedoucích prací také přispět.

L. Bubeníková, školní garantka SOČ, a M. Soukup

Zdroj: Webové stránky soutěže

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.