Matematický klokan

Již se stalo tradicí, že se naše škola každoročně účastní mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. I letos se mohlo asi 150 studentů poprat s 24 záludnými logickými otázkami a porovnat své „matematické síly“ se svými vrstevníky.

Soutěž se konala 22. března 2013 - společně s našimi studenty se do ní zapojilo přes 1 000 dalších žáků a studentů asi 15 škol okresu. O to potěšitelnější jsou vynikající výsledky našich studentů. Zde přinášíme výsledky nejlepších studentů školy a to, jak obstáli v okresním porovnání:

Kategorie BENJAMÍN (primy, sekundy):

  1. místo:       Vojtěch Drška, 2SA
  2. místo:       Jakub Růžička, 2SA

Kategorie KADET (tercie, kvarty):

    1. místo:   Tereza Javůrková, 4KA
    3. místo:   František Zajíc, 4KB

Kategorie JUNIOR (kvinty, sexty):

  1. místo:   Pavel Souček, 5QB
  2. místo:   Bohumil Vrbík, 6XA
  3. místo:   Štěpán Jareš, 1A

Kategorie STUDENT (septimy, oktávy):

  1. místo:   Radek Novotný, 7MA
  2. místo:   Tomáš Bohuslav, 8OB
  3. místo:   Lukáš Stehlík, 7MA

Všem umístěným studentům gratulujeme k vynikajícímu umístění a jsme zvědaví, jak dopadnou v krajském srovnání.

Aktuální informace

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu