Krajské (online) kolo geologické olympiády 2020

Krajské kolo soutěže se muselo v důsledku karanténních opatření uskutečnit v online formě. V té ale tato soutěž, probíhá v nižších kolech standardně každý rok. Technicky tedy bylo možno i pro KK využít informačního systému brněnské univerzity. Medailový zisk jsme zaznamenali pouze jeden - v osobě Anny Vávrové (5QB), která stejně jako loni vybojovala v KK bronzovou příčku. Letos ovšem soutěžila už ve středoškolské kategorii, kde je samozřejmě výrazně větší konkurence a kde proti kvintánům někdy stojí i maturanti.

Geologická olympiáda (GeO) - vědomostní soutěž pro 2. stupeň ZŠ, odpovídající ročníky víceletých gymnázií a pro střední školy - se v roce 2020 koná čtvrtým ročníkem v celostátním rozsahu. Krajské kolo probíhalo stejně jako školní a okresní online během půlhodinového časového limitu v prostředí informačního systému Masarykovy univerzity v Brně.

Výsledková listina KK GeO za naši školu je níže. Tentokrát šlo o 20 úloh různého typu s podotázkami, vždy ale s jedinou jednoslovnou správnou odpovědí. Chybný pravopis byl vyhodnocován jako chyba. Každá správná odpověď v podotázce znamenala získání 2 bodů, nezodpovězená 0 bodů a při nesprávné odpovědi se soutěžícímu 1 bod odečetl. Tzn. celá bodová škála byla v intervalu <-70b;+140b>. Hodnocení bylo poměrně přísné, jak je v této soutěži zvykem.

Jméno a příjmení Třída Kategorie Body Pořadí v KK
Ellyn Valesová 4KA A 29  10.
kategorie A celostátní průměr: 39,32 bodů, medián (střední hodnota): 37,5 body, získané maximum: 115 bodů
Markéta Colová 1A B -6 18.
kategorie B celostátní průměr: 50,6 bodů, medián (střední hodnota): 48 bodů, získané maximum: 128 bodů

Vítězové KK GeO za celou republiku

Analýza úspěšnosti KK GeO v celostátním srovnání

Rozbor testových otázek s komentářem pro všechny soutěžící i další zájemce

Vysoká početní účast studentů naší školy v Geologické olympiádě velmi těší. Aničce Vávrové gratulujeme za vzornou reprezentaci školy (čeká na ni pochvala pana ředitele a stipendium). Radost máme i ze dvou dalších našich nejúspěšnějších - J. Furgaláka a M. Laše - kteří byli také zařazeni do seznamu "úspěšných řešitelů" KK GeO. Úspěšní řešitelé tvoří skupinu 60 % nejlepších soutěžících podle pořadí v celé ČR. Za účast v soutěži i v nelehké době nouzového stavu děkujeme samozřejmě úplně všem studentům. S uspokojením lze konstatovat, že na naší škole GeO dobře plní svůj hlavní účel, kterým je podnítit zájem o tuto vědní disciplínu mezi teenagery.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webové stránky Geologické olympiády

Aktuální informace

18.06.2021

Úvodní rodičovské schůzky nově přijatých žáků do 1. ročníku čtyřletého a osmiletého studia se uskuteční v pondělí 28. června od 16.30 hodin.

Celý článek
04.06.2021

Burza učebnic bude letos v pátek 25. 6. od 7:30 do 10:30 hodin ve vestibulu školy.

21.05.2021

Denně aktualizovaný přehled o odevzdávání zápisových lístků, odvolaní...
Zápisové lístky je možné odevzdávat ve škole každý den v době
8:00 - 11:00

13:00 - 16:00

V případě, že některý z uchazečů nenastoupí, protože byl přijat na jinou školu, jsou na uvolněná místa přijímáni další uchazeči podle pořadí.