Zlato a bronz z krajského kola Zeměpisné olympiády 2016/2017

Zlato a bronz z krajského kola Zeměpisné olympiády 2016/2017

Z krajského kola ZeO 2016/2017 ve středu 22. března 2017 získali pro Gymnázium B. Hrabala v Nymburce pomyslnou zlatou a bronzovou medaili dva mladí geografové. I když ani v jednom případě nejde o postup (v kategorii A - primy - je KK navíc nejvyšším kolem soutěže), oproti loňským dvěma třetím místům v kategoriích B a C jde o významné meziroční zlepšení. Těší zejména návrat do medailových pozic v nejtěžší kategorii D - střední škola - kde jsme se neumisťovali od dob legendárního Adama Krajčího (naposledy v roce 2011).

Z okresního kola jsme do Benešova tentokrát mohli vyslat historicky největší počet postupujících z jedné školy, tj. pět. V takto silné sestavě hájili naše "barvy" ve všech čtyřech soutěžních kategoriích čtyři mladí zeměpisci a také jedna nadějná geografka: V kategorii A (primy) zazářil Jáchym Vodenka (1PA), když s více než tříbodovým náskokem zvítězil nad svými stejně starými kolegy. V kategorii B (sekundy) se naše Linda Murčová (2SA) umístila na pěkné 14. příčce. V kategorii C, do níž patří terciáni společně s kvartány, byl pro letošek shledán jako 17. nejlepší geograf náš Petr Vilímek (3TA). Nejvyšší kategorie D, v níž se potýkají napříč ročníky všichni studenti středních škol, nám vynesla bronz (se ztrátou na vítěze 2 body) pro Pavla Součka (6XA), druhý soutěžící Petr Červinka (4A) obsadil 22. pozici. I takové umístění mu jako maturantovi skýtá automatické přijetí na několik geografických oborů na českých veřejných univerzitách bez nutnosti skládat přijímací zkoušky. Linda a Jáchym navíc získali shodně více než 60 bodů, což je limit pro čestný titul "úspěšný řešitel KK ZeO 2017".

KK se konalo na ZŠ v Dukelské ulici v Benešově, kam mladé geografy doprovodil prof. Soukup.

Všem reprezentantům blahopřejeme, budou jim udělené pochvaly ředitele školy nebo třídního učitele. Jejich učitelé zeměpisu jistě ocení jejich zásluhy a práci v předmětu nad rámec běžných studijních povinností také v klasifikaci. Na konci školního roku se všichni mohou těšit na mimořádné stipendium.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Webové stránky Zeměpisné olympiády
Ke stažení
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2017 - kategorie A (primy)
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2017 - kategorie B (sekundy)
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2017 - kategorie C (tercie a kvarty)
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2017 - kategorie D (střední školy)

Aktuální informace

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu