Úspěchy v krajském kole SOČ

Úspěchy v krajském kole SOČ

V úterý 28. dubna 2015 se na Střední průmyslové škole stavební a Obchodní akademii v Kladně uskutečnilo krajské kolo 37. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Do obhajoby se letos v rámci Středočeského kraje probojovalo zhruba 80 prací, přičemž soutěž probíhala v 18 oborech různého zaměření. Pedagogický doprovod zajistili prof. Lenka Bubeníková (školní garant SOČ) a prof. Miroslav Soukup.

Naši školu reprezentovali 3 studenti: Petr Juriš (6XA) v oboru Geologie a geografie s prací "Informační příručka pro cestující Letiště Václava Havla Praha", Dana Štípková (6XA) v oboru Zdravotnictví s prací "Použití lentinanu u pacientů s nefrotickým syndromem" a Anna Košinová (7MA) v oboru Biologie s prací "Množství a metabolická aktivita bakterií a hub v půdách Evropy a Asie".

Čas věnovaný svědomité přípravě se zhodnotil v konečných výsledcích a všem soutěžícím patří velká pochvala. Zaznamenali jsme dva velké úspěchy. Petr Juriš ve své kategorii zvítězil a zajistil si tak postup do celostátního kola. Anna Košinová obsadila ve velké konkurenci krásné druhé místo a o její účasti v nejvyšším kole rozhodne Krajská komise SOČ. Celostátní přehlídka se uskuteční ve dnech 19. - 21. června 2015 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze.

(Autorem fotografií je Petr Juriš.)

Zdroj: Webové stránky SOČ

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.