Krajské kolo šachu základních škol

Krajské kolo šachu základních škol

Neratovice po roce opět přivítaly nejlepší šachisty středočeského kraje. Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Eliáš Pačesný, David Ocelák a Viktor Lipenský vybojovali druhé místo a postup na Mistrovství České republiky šachu družstev.

 

Na turnaj jsme se kvalifikovali z regionálního přeboru a úkol pro krajské kolo byl jasný: přijet ideálně s dvěmi medailemi a alespoň jedním postupem na Mistrovství České republiky, které se bude konat v červnu.

V prvním kole oba týmy celkem jasně vyhrály, ale druhé kolo postavilo naše celky proti sobě. Po velkých bojích zvítězilo družstvo A poměrem 2,5:1,5. Další kola rychle plynula a oba celky se držely na medailových pozicích.

V pátém kole se družstvo A postavilo proti dosud vedoucímu Gymnáziu Benešov. Výhra 3:1 a vyšší by náš tým poslala na první místo, ale utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak byla naše ztráta na první místo 1,5 bodu.

Tuto ztrátu se nám bohužel nepodařilo smazat a tak jsme skončili druzí. Družstvo B si výhrou v posledním kole zajistilo třetí místo.

Na začátku jsme mysleli i na vítězství v turnaji, ale po divokém průběhu, kdy nás téměř v každém utkání srazila alespoň jedna prohraná partie, můžeme být za takové umístění rádi. Koneckonců jsme si splnili svůj cíl a brali jsme medaile i jeden postup.

Konečné pořadí prvních pěti týmů

 

  1. Gymnázium Benešov - 23/28

  2. Gymnázium Nymburk A - 21/28

  3. Gymnázium Nymburk B - 18,5/28

  4. Gymnázium Neratovice - 16/28

  5. Gymnázium Příbram - 15,5/28

Tým A: Bruno Topenčík, Kateřina Kammová, Eliáš Pačesný, David Ocelák a Viktor Lipenský

Tým B: Jan Vaňáček, Lukáš Ocelák, Vladislav Stefaniv, Antonín Pešek a Vojtěch Král 

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Ing. Jan Vlasák

Ing. Jan Vlasák (*30. 3. 1968), filmový scénograf, nositel několika Českých lvů, absolvoval nymburské gymnázium roku 1986.

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
26.11.2025

Letošní mistrovství republiky ve středoškolském volejbalu přineslo napínavé souboje, skvělou atmosféru a výkony, na které mohou být všechny zúčastněné týmy právem hrdé. Gymnázium B.H. Nymburk se v silné konkurenci neztratilo a po sérii vyrovnaných utkání obsadilo konečné 5. místo.

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.