Krajské kolo Biologické olympiády 2021 – skvělé výsledky a medailová umístění našich studentů!

O tom, že Biologická olympiáda patří již mnoho let mezi náročné, vědomostní soutěže, není pochyb. I v této nelehké době a po úspěšném absolvování školního kola, postoupilo do KK 10 studentů.

Na hlavní přípravách témat, testů, poznávaček a laboratorních úloh spolupracují renomovaní učitelé z řad vysokých škol, konkrétně ČZU a MU v Brně. Navíc letošní roční BiO v režimu on-line na náročnosti rozhodně neubral.

O to víc jsou cennější umístění našich studentů! Na skvělých medailových pozicích se po celkových součtech bodů, umístila na 3. místě v kategorii A, studentka Kristýna Šustrová (8OB). V druhé nejstarší kategorii B, zazářil na 2. místě Jáchym Vodenka (5QA). Do pomyslného trojlístku medailistů ještě právem patří i Veronika Košťálová, která dosáhla na 3. místo v kategorii C!

Ale i další naši studenti mají hezká umístění Jan Koňák a Karel Toman (10. a 11. místo v kat. A).

Poděkování za reprezentaci školy si zaslouží studenti Eliška Fraňková, Ema Formánková, Adam Lahoda, Anežka Zemanová a Mikuláš Vodenka.

55. ročník biologické olympiády je téměř minulostí a nám nezbývá, než se pilně připravovat na ten následující.

Michal Hrstka

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.