Krajská online přehlídka SOČ Středočeského kraje 2021

Krajská online přehlídka SOČ Středočeského kraje 2021

DOPLNĚNY SKENY VŠECH DIPLOMŮ a INFORMACE O POSTUPU Z LICITACE NA REPUBLIKOVOU PŘEHLÍDKU
Letošní organizačně a informačně obtížnější online přehlídka nejlepších středoškolských prací ve Středočeském kraji vynesla naší škole 18 medailí. Loňský historický rekord překonán nebyl, nicméně na počet medailí (a jejich skladbu) je to náš druhý nejlepší výsledek - velmi podobný tomu z roku 2019. Na postupy to vypadá také stejně (před dvěma lety ale jeden z postupujících na republikovou přehlídku nejel, letos nebyla naopak jedna vítězná práce k postupu doporučena). Podrobné výsledky a tabulkové a grafické meziroční srovnání následují níže v tomto článku.

43. ročník Středoškolské odborné činnosti (SOČ) se letos konal na všech úrovních v online podobě. Z našeho úspěšně zvládnutého školního kola jsme do do KK vyslali rekordních 28 sočkařů v 16 soutěžních oborech. Mimořádně v oboru č. 18: informatika soutěžila i naše třetí práce SOČ ze školního kola. Všichni soutěžící museli nejen vyplnit přihlášky, ale také (stejně jako loni) natočit a na YouTube nahrát videoobhajoby svých prací.

Z organizačních důvodů probíhalo krajské kolo v online podobě v různých dnech a časech kolem předem stanoveného data konání 26. 4. 2021. Každá komise k soutěži přistoupila poněkud odlišně, lišila se i platforma, prostřednictvím níž komunikace porotců se soutěžícími probíhala. Všechno se ale zvládlo a do konce týdne byly shromážděny výstupy ze všech oborů a výsledkové listiny krajský organizátor -Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře - zveřejnil na svých webových stránkách.

Výtah sestavený z výsledkových listin KK SOČ 2021 pro naši školu obsahuje i odkazy na videoprezentace a grafický přehled, jaká třída se o které medaile a postupy zasloužila. V meziročním srovnání úspěšnosti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce v SOČ jsou další speciálně vytvořené tabulky a grafy. Na dalším listu je i sumarizace úspěchů na celostátních přehlídkách - byla vypátrána hlouběji do minulosti a také zanesena do grafu. Prací v soutěži bylo stejně jako loni poněkud méně, než když je soutěž v prezenční formě. Ve dvou oborech byla jen jedna (naše) práce. Zcela nejvíce prací - 12 - bylo v oboru č. 14: Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Ve třech soutěžních oborech (č. 12, 16 a 17) naši studenti obsadili první i druhá místa. Jedna stříbrná práce byla navíc navržena do tzv. licitace a do republikového klání dodatečně rovněž postoupila.

Šest zlatých vítězů (a jedna stříbrná práce) může 12. června 2021 v soutěži pokračovat online celostátní přehlídkou 43. ročníku SOČ.

Jménem školy všem sočkařům vyslovujeme upřímné díky za vzornou a náročnou reprezentaci gymnázia, medailistům gratulujeme k jejich úspěchu a postupujícím držíme palce na celostátním kole. Pochvaly a stipendia se pro ně už připravují. Za kvalitní zpracování soutěžních prací autoři vděčí také svým vedoucím, konzultantům a mnohdy i dalším blízkým, kteří se jakkoliv podíleli na jejich dosaženém úspěchu - třeba jazykovými korekturami, technickou pomocí s počítačovou sazbou a formátováním, radou a pomocí s tvorbou grafů a kontingenčních tabulek, s natáčením videoobhajob nebo i úplně všem respondentům, díky nimž mladým vědcům v dotaznících zajistili autentická vstupní data. I těm všem proto posíláme slova díků.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Zdroj: Oficiální výsledkové listiny na webu Ortenova gymnázia Kutná Hora

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 17 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 107
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu