Historiáda 2015

Historiáda 2015
Ve dnech 24. a 25. dubna se uskutečnilo historické klání zvané historiáda a Gymnázium B. Hrabala muselo být při tom! Naše škola vyslala do Železného Brodu čtyřčlenný tým dějepisců:
Michala Dömeho z 1PA, Alexandera Koukola z 2SA, Kateřinu Remešovou z 3TA a Jakuba Růžičku z 4KA pod dozorem prof. Tomáše Barančíka.
Naše putování za historií začalo již ve středu odjezdem z nymburského hl. nádraží. Po přestupu v Ml. Boleslavi jsme vystoupili v Brodě zcela usezení, pak nás ale rozhýbal svah k základní škole ve Školní ulici, kde nás ubytovali. Další den začal slavnostním zahájením, po kterém následovaly první soutěže. Během pobytu jsme mimo jiné zajímavosti navštívili zámek Sychrov a "prolezli" místní VPR Trávníky.
Úmorné snažení nakonec vyneslo své ovoce - domů jsme se vraceli s příjemnými pocity a krásným třetím místem obdarováni historickou literaturou.

Alexander Koukol 2SA

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu