Fyzikální duet

Fyzikální duet je soutěž pro aktivní fyzikální duše...

Asi v polovině dubna jsme se já (Veronika Čechová) a moje spolužačka Adéla Havelková ze sexty A dozvěděly o soutěži Fyzikální duet. Řekly jsme si, že to je něco pro nás, a i když do uzávěrky už nezbývalo mnoho času, zúčastnily jsme se. Ani jsme nečekaly, že se svým příspěvkem postoupíme, ale stalo se tak, a proto jsme se v sobotu 27. dubna vydaly na výlet do jaderné elektrárny v Dukovanech, kam s námi jel i pan profesor Raja. V areálu elektrárny na nás kromě finálového kola soutěže čekala i projížďka elektromobilem, prohlídka informačního centra a ukázka Teslova transformátoru. V soutěži jsme se bohužel neumístily na prvních třech příčkách, ale i tak pro nás byl úspěch, že jsme vůbec postoupily mezi pět nejlepších.

A co bylo vlastně podstatou soutěže? Za úkol jsme měly vybrat si z daných témat a vymyslet nějaký pokus. My jsme se pokoušely rozsvítit žárovku pomocí elektřiny z citronu, což se nám sice tak docela nepovedlo, ale rozsvítily jsme alespoň LED diodu.

Aktuální informace

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu