Celostátní finále zeměpisné soutěže EUROREBUS 2012/2013

Celostátní finále zeměpisné soutěže EUROREBUS 2012/2013

Do celostátního finále zeměpisné soutěže EUROREBUS, konaného 14. června 2013 v TOP HOTELU Praha, se probojovalo deset reprezentantů naší školy. I když se nikdo z nich neumístil ani v první ani v druhé desítce, šlo o historicky zatím nejpočetnější účast zástupců Gymnázia Nymburk v EUROREBUSu na republikové úrovni. V soutěži škol (v rámci níž se samostatně nesoutěží, sčítají se ale body všech žáků ze všech kol a z toho se stanovuje výsledné pořadí) obsadilo Gymnázium Nymburk celkovou 23. příčku v rámci ČR, což je rovněž prozatím nejlepší úspěch.

V pomyslné "výhni" finále soutěže jednotlivců jsme měli opět jen jediné "želízko": v kategorii ZŠ01 se z veřejného krajského kola kvalifikovala Pavlína Břečková ze 2SB a nakonec skončila jako 73. nejlepší mladá geografka v rámci ČR (a své kategorie).

Devítka dalších gymnazistů vyjela v doprovodu pana prof. Liptáka do finále soutěže tříd. Nejlepšího umístění, na 25. pozici, dosáhl tým 4KA (Kristýna Havlinová, Vendula Václavková a Libor Pletka), soutěžící v rámci kategorie ZŠ02. V téže kategorii plnili složité úkoly finálového kola i tři zástupci 3TA (Jan Zavadil a Štěpán a Vojtěch Vejvodovi), zařadili se na 49. místo v ČR (v jejich kategorii ovšem proti nim bojovali i o rok starší deváťáci-kvartáni, takže byli v určité nevýhodě). Výpravu uzavírali vybraní spolužáci Pavlíny Břečkové (Tereza Pazderová, Kristýna Štěrbová a Lukáš Mareš), kteří kolektivně soutěžili v barvách své 2SB a byli za svou námahu a přípravu odměněni ziskem 38. příčky v kategorii ZŠ01.

Ke všem umístěním gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezantaci školy a těší nás, že máme, soudě podle dosažených výsledků, v třídách nižšího gymnázia výborný geografický potenciál do (soutěží) dalších let.

Za PK ZEM: Mgr. Miroslav Soukup, předseda

Zdroj: Webové stránky soutěže EUROREBUS
Ke stažení
ikonaEUROREBUS 2013, finále, jednotlivci ZŠ01
ikonaEUROREBUS 2013, finále, soutěž tříd ZŠ01
ikonaEUROREBUS 2013, finále, soutěž tříd ZŠ02
ikonaEUROREBUS 2013, finále, soutěž škol v rámci ČR

Aktuální informace

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu