Blíží se online celostátní přehlídka SOČ 2021

Blíží se online celostátní přehlídka SOČ 2021

V sobotu 12. června 2021 se bude sedm sočkařů z naší školy ucházet o medaile v online celostátní přehlídce 43. ročníku SOČ 2021. Kromě šesti z nich, kteří zvítězili ve Středočeském kraji a jejich práce mohla postoupit v soutěži výš, se radujeme i z výsledku tzv. licitace, která umožnila v oboru č. 17 postoupit na republiku i sedmé naší soutěžící (ze 2. místa v oboru). V článku je odkaz na videoobhajoby všech soutěžících ze všech krajů, uspořádaných podle soutěžních oborů a rovněž i brožura celostátního finále s názvy všech prací a jejich autorů.

O úspěších školy na krajské úrovni v letošním online ročníku SOČ píšeme v samostatném článku. Po licitaci máme v republikovém kole 7 "želízek v ohni", což je (po loňském rekordu) historicky druhá nejpočetnější sestava prací a sočkařů. Samozřejmě existují i školy s větším počtem prací na celostátní přehlídce, jde ale o školy v krajích, které na rozdíl od Středočeského kraje smí v souladu se statutem soutěže vyslat z KK dvě nejlepší práce. Sedm zástupců z jedné školy patřící do kraje s pouhým jedním postupovým místem, je velmi úctyhodný výsledek. Více informací přináší brožura celostátního finále SOČ v PDF.

Celý 43. ročník SOČ je v online podobě. V sobotu se porotci sejdou společně se všemi soutěžícími v každém oboru na zvláštní videokonferenci a po 10 minutách se autoři prací SOČ vystřídají v odpovídání na dotazy hodnotící komise. Komise si dopředu všechny práce prostudovaly a shlédly také předtočené videoobhajoby všech prací, které jsou k dispozici úplně všem zájemcům na YouTube - přehledně uspořádané podle oborů. Každý může tedy i sám zjistit, co která práce obnáší a k čemu vědecký výzkum v ní popisovaný dospěl.

Sedmi našim sočkařům držíme ve vrcholném kole soutěže SOČ palce a těšíme se na výsledky (ať už budou jakékoliv). Že nikdo z nich nemůže skončit hůře, než jako 16. nejlepší v České republice, je ale už teď zcela jisté. (V každém oboru je totiž v celostátním kole maximálně 16 soček).

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
školní garanti SOČ

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu