44. ROČNÍK CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ V KUTNÉ HOŘE

V Kutné Hoře se 10.-12. 6. konal 44. ročník CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY SOČ. Hostitelem pro všechny účastníky se tentokrát stalo Gymnázium Jiřího Ortena. Naši školu reprezentovalo 7 studentů. Naším nejúspěšnějším zástupcem byl Jiří Šantavý se svou prací VLIV UMÍSTĚNÍ HNÍZDNÍ BUDKY NAD ZEMÍ NA HNÍZDNÍ PARAMETRY PTÁKŮ. Odborná porota vyhodnotila jeho práci jako čtvrtou nejlepší v oboru Ochrana a tvorba životního prostředí!

Kromě Jiřího Šantavého letos naše barvy reprezentovali: Emma Formánková, 7MA obor Zdravotnictví, Patricie Hořelicová, 4A obor Matematika a statistika, Lucie Krejzarová, 8OA obor Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie, Michaela Marková, 8OB obor Matematika a statistika, Aneta Večerková, 8OB obor Chemie, Benjamin Robert Williams, 4A obor Fyzika.

Přehled, jak se umístili ostatní studenti

V aule školy byla přehlídka slavnostně zahájena v pátek v 17:00 za účasti ředitele gymnázia Vladislava Slavíčka, středočeské hejtmanky Petry Peckové (ta nad akcí převzala záštitu), předsedy ústřední poroty SOČ prof. Jakuba Fischera a dalších představitelů akademické obce, státní správy na úrovni MŠMT a MěÚ. Nechybělo ani vystoupení pěveckého sboru a studentské kapely gymnázia. Samotná soutěž (prezentace a obhajoby) probíhala v sobotu. Někteří studenti představili své práce i na vystavených posterech. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny v neděli v 11:00.

Ale toto celostátní setkání nebyla jen soutěž;  byl tu i prostor a čas prohlédnout si Kutnou Horu - v pátek probíhala Noc kostelů, do chrámu svaté Barbory a Galerie Středočeského kraje měli sočkaři vstup zdarma. Prohlídkám pamětihodností,  procházkám městem i posezení na školní zahradě přálo počasí. Všichni účastníci této akce, studenti i učitelé, navázali nové kontakty, seznámili se se zajímavými lidmi.

I když Gymnázium Bohumila Hrabala nepřivezlo žádné medaile, všichni se z Kutné Hory vrací obohaceni o nové zážitky a zkušenosti.

Pokud budeme srovnávat jednotlivé kraje, nejúspěšnější byl Jihomoravský (tam se do soutěže hlásí vždy nejvíc prací), potom Praha a třetí ten náš, Středočeský. Nejmenší zastoupení na všech úrovních měly v letošním ročníku práce v oborech Matematika a statistika a  Geologie a geografie.

Je třeba vyjádřit poděkování a obdiv za perfektní organizaci a servis učitelům Gymnázia Jiřího Ortena, dobrovolníkům z řad studentů, ale i zaměstnancům školní jídelny a v neposlední řadě uklízečkám za zajišťování čistoty a pořádku.

Atmosféra se dá těžko popsat slovy. TO PROSTĚ MUSÍTE ZAŽÍT!

45. ročník celostátní přehlídky se příští rok koná v Plzni.

Zobrazeno: 394x

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce.

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.