17. ročník soutěže EUROREBUS

17. ročník soutěže EUROREBUS

Studenti Gymnázia Nymburk z různých tříd se zapojili do nového ročníku zeměpisné soutěže EUROREBUS. Jsou k tomu motivováni nejen cenami, které mohou v soutěži jednotlivců, tříd a škol vyhrát, ale také jedničkami, které jim vyučující započítávají za to, že si ve svém volném čase a na počítači kromě chatování na facebooku dobrovolně rovněž najdou čas na rozšíření svých "zeměpisných obzorů". Upozorňujeme na tomto místě na jejich průběžné výsledky, které rozhodně nejsou zanedbatelné.

K dnešnímu dni se v soutěži jednotlivců v první stovce nejlepších řešitelů v rámci celé ČR (seznam obsahuje dohromady nejlepší soutežící ze všech tří kategorií) na výborném 1.-39. místě nachází nadaný student 6XA, kostomlatský rodák, Radek Novotný. V první stovce je jediným zástupcem naší školy. Se svými 2250 body spolu s dalšími 38 soutěžícími v jeho kategorii (SŠ), kteří mají stejné skóre, tabulku vlastně vede. Je nanejvýš pravděpodobné, že všechny otázky odpověděl správně a žádné body dosud neztratil. Máme radost, že naše škola získala v Radkovi důstojného nástupce svého matadora z minulých let Adama Krajčího, který na jaře 2011 maturoval.

Rovněž v průběžném pořadí školních tříd si Gymnázium Nymburk nestojí vůbec špatně. Body jednotlivců se sčítají (přesněji: započítávají se skóre nejlepších 16 řešitelů z každé třídy) a v první stovce tříd s nejvyšším součtem bodů se k dnešku nachází hned tři třídy z naší školy: 33. místo (absolutní pořadí bez ohledu na soutěžní kategorii) v rámci republiky obsadili nováčci čtyřletého studia - zástupci třídy 1A - ve své kategorii (SŠ) jsou aktuálně patnáctí. 72. místo v absolutním pořadí a 25. v kategorii SŠ aktuálně drží zástupci 6XA. Do první stovky se vešla ještě i 2SA, která je zatím na 82. místě v absolutním pořadí, což v kategorii 6. a 7. ročníků ZŠ ovšem znamená velmi pěknou 21. příčku.

Všem soutěžícím přejeme hodně vytrvalosti i štěstí, aby v soutěži dobře uspěli.

Za předmětovou komisi zeměpisu: Mgr. Miroslav Soukup

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. (* 20. 10. 1979), expert v oblasti bezpečnosti a kvality potravin, botaniky, bylinářství, vedoucí Katedry kvality zemědělských produktů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze, absolvoval na našem gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Josef Augusta

17. březen 1903

Narodil se Josef Augusta (†4. 2. 1968), český paleontolog. Spolu se Z. Burianem vytvořil paleontologické rekonstrukce velice populární v ČSR i zahraničí.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.