Sezóna DofE expedic úspěšně zahájena!

Sezóna DofE expedic úspěšně zahájena!
Od čtvrtka 8.6. do soboty 10.6. jsme se v plném počtu (Darja Kyzivátová, Barča Pacourková, Veru Zemanová, Simča Bursová, Bety Merhoutová, Aďa Havlinová, Tom Kratochvíl a Jonáš Holzner) vydali na stříbrnou expedici. Čekala nás trasa dlouhá 39 km, kterou jsme i přes nástrahy počasí zvládli dokončit.
 
První zkouška nás potkala už na nymburském nádraží, kdy jsme sice byli na správném nástupišti, ale nastoupili do špatného vlaku. V posledních minutách jsme však přestoupili. Od té doby, už nás z hlediska dopravy nic nezastavilo.
 
Hned po výstupu v Blansku jsme zahájili sbírání kešek, což bylo tématem naší expedice. Z celkového počtu deseti kešek jsme jich našli sedm. Po zdolání několika kilometrů trasy a zákeřného kopce, jsme na vlastní oči uviděli propast Macochu, u které jsme se společně vyfotili. Poté jsme došli do Ostrova u Macochy, kde nám dovolili spát na fotbalovém hřišti. Připravili jsme si večeři (párky s chlebem) a díky starostovi, který byl moc milý, jsme měli přístup do sokolovny, kam jsme si mohli dojít na záchod. Postavili jsme stany, povídali si a hráli Černé historky.
Druhý den jsme si po probuzení ohřáli čaj, sbalili si všechny věci a vyráželi na naše další nocoviště: Protivanovský rybník. 
Procházeli jsme městečkem Sloup, u kterého jsme si uvařili naše expediční jídla a pozorovali jeskyně a další krásy tamního prostředí. Na chvíli nás zadržel déšť, který po pár minutách přestal. To jsme ještě netušili, co nás čeká a nemine. Kolem čtvrté hodiny začalo neúnavně pršet a přestalo až po dvou hodinách. Celou tu cestu jsme šli lesem a loukou. Každý z nás měl v botách vlastní soukromou koupel, proto si myslíme, že nikdo z nás na takový zážitek nikdy nezapomene. Po příchodu k rybníku jsme unaveně popadali k zemi a po pár minutách začali stavět stany. Naštěstí již nepršelo, ale i tak některé z nás čekala nepříjemná zpráva potom, co jsme vybalili věci z batohů - mokré oblečení i spacáky. Další členky se musely vypořádat se stanem, který i přesto, že se nazýval nepromokavý, svoji funkci řádně neplnil. Byly ale šikovné, a tak postavily provizorní plachtu pomocí klacíků. K večeři jsme se zahřáli kuskusem se zeleninou. 
Třetí den ráno jsme se ohřáli ovesnou kaší a vydali se do cílové stanice. Za sychravého počasí nám zbývalo 5,5 kilometru, které jsme za krátkou dobu ušli. V Malém Hradisku jsme byli už v 11:30, a tak jsme měli čas uvařit si oběd. Autobus nám odjížděl v jednu hodinu a my se pomocí několika vlaků dopravili až domů.
 
Za celou naši posádku chceme moc poděkovat paní prof. Martínkové a panu prof. Rajovi, kteří pro nás byli oporou a se vším nám byli ochotni pomoci. Děkujeme!
 
Adéla Havlinová 2A

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.