Sezóna DofE expedic úspěšně zahájena!

Sezóna DofE expedic úspěšně zahájena!
Od čtvrtka 8.6. do soboty 10.6. jsme se v plném počtu (Darja Kyzivátová, Barča Pacourková, Veru Zemanová, Simča Bursová, Bety Merhoutová, Aďa Havlinová, Tom Kratochvíl a Jonáš Holzner) vydali na stříbrnou expedici. Čekala nás trasa dlouhá 39 km, kterou jsme i přes nástrahy počasí zvládli dokončit.
 
První zkouška nás potkala už na nymburském nádraží, kdy jsme sice byli na správném nástupišti, ale nastoupili do špatného vlaku. V posledních minutách jsme však přestoupili. Od té doby, už nás z hlediska dopravy nic nezastavilo.
 
Hned po výstupu v Blansku jsme zahájili sbírání kešek, což bylo tématem naší expedice. Z celkového počtu deseti kešek jsme jich našli sedm. Po zdolání několika kilometrů trasy a zákeřného kopce, jsme na vlastní oči uviděli propast Macochu, u které jsme se společně vyfotili. Poté jsme došli do Ostrova u Macochy, kde nám dovolili spát na fotbalovém hřišti. Připravili jsme si večeři (párky s chlebem) a díky starostovi, který byl moc milý, jsme měli přístup do sokolovny, kam jsme si mohli dojít na záchod. Postavili jsme stany, povídali si a hráli Černé historky.
Druhý den jsme si po probuzení ohřáli čaj, sbalili si všechny věci a vyráželi na naše další nocoviště: Protivanovský rybník. 
Procházeli jsme městečkem Sloup, u kterého jsme si uvařili naše expediční jídla a pozorovali jeskyně a další krásy tamního prostředí. Na chvíli nás zadržel déšť, který po pár minutách přestal. To jsme ještě netušili, co nás čeká a nemine. Kolem čtvrté hodiny začalo neúnavně pršet a přestalo až po dvou hodinách. Celou tu cestu jsme šli lesem a loukou. Každý z nás měl v botách vlastní soukromou koupel, proto si myslíme, že nikdo z nás na takový zážitek nikdy nezapomene. Po příchodu k rybníku jsme unaveně popadali k zemi a po pár minutách začali stavět stany. Naštěstí již nepršelo, ale i tak některé z nás čekala nepříjemná zpráva potom, co jsme vybalili věci z batohů - mokré oblečení i spacáky. Další členky se musely vypořádat se stanem, který i přesto, že se nazýval nepromokavý, svoji funkci řádně neplnil. Byly ale šikovné, a tak postavily provizorní plachtu pomocí klacíků. K večeři jsme se zahřáli kuskusem se zeleninou. 
Třetí den ráno jsme se ohřáli ovesnou kaší a vydali se do cílové stanice. Za sychravého počasí nám zbývalo 5,5 kilometru, které jsme za krátkou dobu ušli. V Malém Hradisku jsme byli už v 11:30, a tak jsme měli čas uvařit si oběd. Autobus nám odjížděl v jednu hodinu a my se pomocí několika vlaků dopravili až domů.
 
Za celou naši posádku chceme moc poděkovat paní prof. Martínkové a panu prof. Rajovi, kteří pro nás byli oporou a se vším nám byli ochotni pomoci. Děkujeme!
 
Adéla Havlinová 2A

Aktuální informace

15.09.2023

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 26. 9. 2023 od 17.30 hodin s tématem: Udržitelnost, etika a budoucnost potravin

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.