Ptačí expedice do Jizerských hor

Ptačí expedice do Jizerských hor

Dne 12.05. jsme s plnými krosnami vyrazily na DofE expedici do Jizerských hor. V osm hodin jsme nasedly na vlak a o hodinu a pul pozdeji jsme dorazily do Harrachova, kde naše výprava začala. První den nás čekalo krásných deset kilometrů podél Jizery, které jsme ušly v mimořádném čase. Turistický přístřešek, v kterém jsem přespávaly, se nacházel za Karlovským mostem a za polskými hranicemi. Zadělaly jsme těsto na indiánský chléb a dokonce se i otužovaly.

Druhý den ráno jsme doplnily zásoby vody, uvařily si instantní kaši a vyrazily na náročnou cestu. Čekalo nás 20 kilometrů a zdaleka jsme nešly po rovince. Každopádně naší náplní pro tento den bylo pilné studium na ročníkové zkoušky a obdivování krajiny. Ani tentokrát jsme se nevyhnuly otužování a v Černém potoce si nesmočily jen nohy. Naštěstí se náš další přístřešek nacházel nedaleko a po chvíli jsme dorazily k Holubníku - sedlo. K večeři jsme si uvařily zasloužené těstoviny s tuňákem a šly brzy spát, abychom nerušily lesní obyvatele, na jejichž území jsem nocovaly. 

Poslední den jsme se rozhodly si přivstat a vyrazit už ve 4 hodiny ráno, abychom na Holubníku zastihly východ slunce. Východ nám velmi zpříjemnil ráno a snídani - kupované záviny. Měly jsme spoustu času, a tak jsme u Holubníku zůstaly ještě dlouho a hrály hry. Cesta šla hladce, v podstatě celou dobu jsme klesaly, nabíraly vodu ze studánek a užívaly si příjemné počasí. Okolo času oběda jsme ovšem zjistily, že jsem se ztratily a nemohly se na vytištěné trase najít. Naštěstí jsme vše zvládly a úspěšně se setkaly s učiteli. Nakonec jsme zjistily, že jsme místo 10 kilometrů šly kilometrů 18, celkem tedy 50 km, ale díky vyprázdněným krosnám se nám šlo lehce. Z Oldřichova v Hájích jsme vlakem odjížděly v pět hodin a pomalu začaly plánovat zlatou expedici.

 

Emma Nejmanová

+

Luisa Anna Hofmanová

Zuzana Klazarová

Zuzana Krejzarová

Ema Lojková

Eliška Schwarzová

 

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 43 %
Napoleon Hill 12 %
Celkový počet hlasů: 97
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu