Příběh nekončí: Oznamujeme Vám, že peníze vytěžené z prodeje cukroví byly úspěšné předány!

Příběh nekončí: Oznamujeme Vám, že peníze vytěžené z prodeje cukroví byly úspěšné předány!
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
Hned po našem příjezdu začala organizační schůzka, kde jsme se dozvěděly, co a jak bude probíhat, jaká budou stanoviště a komu budeme ráno pomáhat s přípravou. 
Když bylo vše připraveno, tak nás přidělili k různým třídám, se kterými jsme trávily zbytek dne jako asistentky. Každá třída oblékla jednu barvu olympijských kruhů a vytvořila tak tým. Pak už přišel ten správný čas zahájit hry, a tak jsme se po týmech seřadili na nádvoří a čekali co se bude dít.
Jako první nás všechny přivítala paní ředitelka a za ní následovali další významní hosté. Mezi nimi byli i vlajkonoši v barvách reprezentace, kteří přinesli olympijskou i školní vlajku a v závěsu přibíhal Petr Fuksa s olympijským ohněm.
Rozdaly se poslední pokyny a hry byly oficiálně zahájeny.
Jako první stanoviště měl můj tým veslování, pak následoval například orientační běh, závod na koloběžkách, ale i netradiční aktivity jako boccha nebo národní finská hra - Mölkky.
Za každou splněnou aktivitu jsme dostali jednu mašličku a po získání všech jsem se opět sešli na nádvoří, kde už nás čekalo předávání dárků a ukončení Her. Jelikož není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak medaili dostal každý účastník, takže i učitelé a my. Děti byly přímo nadšené, protože si každý kromě medaile odnesl i ručně háčkovaného plyšáka, nebo polštářek na památku a taštičku s dárkovými předměty od města Poděbrady.
Ve skvělé náladě a s mnoha zážitky jsme se rozloučili s naší třídou a šly si ještě popovídat s paní ředitelkou o našich dojmech a případných dotazech a připomínkách. Po příjemném posezení nám ukázali i pomůcky, které nakoupili za darované peníze a pak už jsme se museli vydat na cestu zpět.
 
za Dofebufetík Eliška Šafrová

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

07.10.2021

Beseda s významnou absolventkou školy se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodinPodrobnosti

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu