Portréty v rouškách

Velkoplošná koláž našich portrétů v rouškách

Milí studenti a pedagogové, spolužáci a kolegové!

Roušky šité doslova na koleně, roušky šité na stroji, poskládané z šátků, z trička, z elastické nohavice, na gumičku, na šňůrky, nažehlené, nařasené, s drátkem, s otvorem pro brčko, se zubatým úsměvem, se zipem, designově sladěné s oblečením, s filtrem či s flitry, s vtipným textem či obrázkem...se staly nedílnou součástí našeho oblečení. Až se poprvé všichni znovu sejdeme ve škole, možná budeme mít stále roušky. Budeme se chránit v duchu sloganu "Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě". Rouška nás ale může i inspirovat či pobavit. Naše tváře v rouškách se stanou dokumentem oné "zvláštní doby". Velkoplošná koláž našich portrétů v rouškách je námět výstavy, kterou spatříme, jakmile  do školy vstoupíme.
Poznáme se?

Tvůrci výstavy jsme my všichni, kdo se rozhodneme zúčastnit a poslat svoji fotografii v roušce.

Komu?    Studentskému parlamentu
Kam?      spgn@gym-nymburk.cz
Kdy?      Do 17. května

Těšíme se na vaše fotografie a přejeme krásné a zdravé jarní dny!

Vladimíra Sedlatá, Václav Berný a Tereza Holečková
Zobrazeno: 5770x

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.