Pišqworky 2025

Pišqworky 2025

Pišqworkářský tým 8OA Pszolek nefauloval vybojoval v Mladé Boleslavi postup do krajského kola. 

V pátek ráno se pět mužů a jedna žena společně vydali – jako každý rok – za dobrodružstvím. Nekompromisně jsme dorazili na místo turnaje v Mladé Boleslavi těsně po jeho zahájení. Turnaj jsme odstartovali drtivou demolicí bezzubého týmu Fialky. Bez ztráty kytičky jsme zvítězili 20:0.

Následně náš tým Pszolek nefauloval trochu usnul na vavřínech a prohráli jsme dva zápasy s týmy GinTonic a 1,3,7 Trimethylxanthin. Proti domácímu týmu Pekaři jsme taktéž neměli šanci a prohrou jsme se dostali do nezáviděníhodné situace – nymburské derby s Copem jsme museli bezpodmínečně ovládnout, abychom si zajistili postup do vyřazovací fáze turnaje. Naštěstí jsme vyhráli a i díky příznivé konstelaci ostatních výsledků jsme postoupili do semifinále ze třetí příčky.

Poté, co jsme se posilnili v bufetu, jsme opět nastoupili proti nám již známému celku GinTonic. Toto nervydrásající klání bylo velmi vyrovnané až do posledních okamžiků, kdy Jan Hochman heroickým výkonem strhl vítězství na naši stranu. Tím jsme si zajistili postup do krajského kola v Praze.

Následnou exhibici v podobě finále jsme si už pouze užívali a s hřejivým pocitem z postupu do krajského kola odjíždíme domů s diplomem za druhé místo. 

Tým Pszolek nefauloval: Kryštof Čáslavský, Matyáš Kubečka, Jan Hochman, Jakub Šebela, Teodor Končický, Anna Hubáčková
 
 

 

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Svět v roce založení školy

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek