Zvířata ve francouzské dětské literatuře

Zvířata ve francouzské dětské literatuře

V pátek 10. února jsme na půdě školy opět přivítali milou návštěvu, ředitelku Francouzské aliance v Pardubicích Corinne Veisy, která přijela na nymburské gymnázium již po několikáté. Tentokrát pro žáky 1PA a 2SA připravila aktivity s využitím interaktivní tabule, při kterých se naučili novou či procvičili již známou slovní zásobu s tematikou zvířat.

Kromě interaktivních cvičení měli žáci možnost poznat i dětské knížky a komiksy (ve francouzštině BD), jejichž hlavními postavami jsou zvířata. Bylo pro ně milé zjištění, že jednou z knížek, která se ve Francii stává čím dál tím víc populární, je česká knížka s příběhy o krtkovi (ve francouzštině taupek).

Sára Vandasová, 2SA:

V pátek 10. 2. 2012 proběhla naše letos první hodina v rámci frankofonního klubu - interaktivní výuka s rodilou mluvčí Corinne Veisy. Naše třída měla možnost vyzkoušet si různé „hry“ na interaktivní tabuli pro procvičení i naučení nových i už známých názvů zvířat. Procvičili jsme si správnou výslovnost a naučili se nová zvířata jako například: blecha (puce), mořská hvězdice (étoile de mer) a další, méně používané druhy zvířat. Nakonec nám Corinne ukázala ve Francii typické pohádkové knížky a seriály jako je Lucky Luke nebo Les Schtroumpfs (Šmoulové) a další. Mezi ně patří i nám všem známý Krteček, ve Francii známý jako “Taupek“.

 

Velké poděkování patří Corinne Veisy za ochotu a čas věnovaný našim žákům a účastníkům z 1PA i 2SA za aktivitu a vstřícnost, s jakou se zapojili. 

Za realizační tým projektu Rozšířená výuka francouzštiny

Lucie Prokešová

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.