Vánoční akademie

Vánoční akademie

V pondělí 19. 12. 2011 proběhla v Hálkově divadle v Nymburce již tradiční školní Vánoční akademie. V pestrém programu se od 17,00 do 19,30 hod. na jevišti vystřídalo několik desítek studentů, kteří předvedli svá hudební, literární, taneční a akrobatická čísla.

Součástí celé akce byl i prodej výrobků, které studenti vytvořili za pomoci vyučujících výtvarné výchovy. Výtěžek z prodeje bude použit na charitativní akci Postavme školu v Africe.

Mgr. Květa Málková, vyučující hudební výchovy a organizátorka celé akce


Přišel prosinec a to znamená, že se na naší škole opět odehrála vánoční akademie v prostorách Hálkova městského divadla v Nymburce.

Všichni žáci proto den 19/12 netrpělivě očekávali. Jedni byli nadšeni, protože se nebude učit, druzí nervózní, že budou vystupovat.

Ano, smyslem vánoční akademie je, abychom předvedli, co umíme.

Část studentů si připravila scénky, jiní tancovali a zpívali, navštívil nás dokonce i kouzelník. Světlana Gareeva z 2SA ve výšce cvičila „vzdušnou akrobacii“, Kateřina Horáčková z 5QB zaujala nádherným zpěvem a soubor Jelítka předvedl vtipnou hru „O hrochovi“.

To však není vše. Akademie není jen o vystoupeních, ale i o charitě. Zatímco učitelé hudební výchovy se žáky nacvičovali písně, jiní studenti pod dozorem profesorů výtvarné výchovy vyráběli všechno možné i nemožné. Tyto věci se pak na akademii prodávaly rodičům. Ke koupi byla keramika, krásné látkové tašky, barevné dekorace všeho druhu. Dámy se hrnuly k náušnicím, děti k plyšákům. A zmíněná charita? Výtěžek z akce poputuje do Afriky na výstavbu nemocnice v Ugandě a školy v Kongu.

Akademie 2011 je tedy úspěšně za námi a zbývá už jen popřát všem žákům i učitelům krásné prožití Vánoc a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Tereza Sloupová, 2SA

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia, akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.