Úspěchy absolventek školy 2023 v soutěži Jak na maturitní práci

Úspěchy absolventek školy 2023 v soutěži Jak na maturitní práci

V soutěži Jak na maturitní práci 2023, kterou vyhlásily Studentské firmy, s.r.o. uspěly dvě absolventky naší školy ve školním roce 2022/2023: Kristýna Prokešová a Justýna Andrlová (obě z loňské 8OB). Kristýna za svou práci s tématem: Židovství a holocaust očima druhé generace přeživších získala speciální ocenění. Justýnina maturitní práce na téma Informovanost studentů o různých metodách antikoncepce byla oceněna na sdíleném druhém místě v rámci ČR.

Do soutěže Jak na maturitní práci (letos probíhala teprve prvním ročníkem) se zapojilo 32 studentů z celé ČR, pocházejících ze 17 škol v 11 krajích. Zajímavé také je, že jen u 12 prací z 32 jejich pisatelé ve své škole absolvovali speciální předmět - přípravný seminář pro maturitní práci.

Cílem soutěže bylo také finančně podpořit či umožnit realizaci nápadu, který studentská práce popisuje. Aby maturitní práce nezůstala pouze "na papíře", nepsala se jen kvůli získání maturitního vysvědčení, nýbrž aby dobrý záměr mohl být uskutečněn. Z tohoto důvodu se soutěžící mohli v průběhu prázdnin zapojit i do kariérně-rozvojového programu, popřípadě získat grantovou podporu na pokrytí dalších nákladů spojených s realizací své maturitní práce.

Přinášíme fotografie ze 14. srpna 2023, kdy Justýna Andrlová přebírala diplom a pohár za druhé místo přímo z rukou zakladatele a mentora soutěže pana Ing. Františka Francírka, Ph.D. Ten o její práci také mluví v tomto vlogu na YouTube Shorts. Pan dr. Francírek s Justýnou také natočil rozhovor (se stopáží 23'), který je rovněž k vidění na YouTube.

K úspěchům oběma našim absolventkám gratulujeme a věříme, že i z letošních maturitních prací se některá dalšího ročníku této soutěže zúčastní a třeba bude i oceněna.

PaedDr. Helena Hantonová
Mgr. Radka Mlázovská
Mgr. Miroslav Soukup
Talent tým a školní garanti SOČ

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.