Světový šampionát ve 3D lukostřelbě

Světový šampionát ve 3D lukostřelbě

Eliška Šafrová z kvarty B získala zlato na světovém šampionátu ve 3D lukostřelbě, který se konal v rakouském Moosburgu!!!

Začátkem září vyrazila výprava z SK Libichov do rakouského města Moosburg, kde se pořádal světový šampionát ve 3D lukostřelbě. Ve výpravě z Libichova byla i žákyně našeho gymnázia Eliška Šafrová, která soutěžila v kategorii Minis do 15 let. Týdenní šampionát byl zahájen ceremoniálem, v němž se představilo všech 650 soutěžících. Samotný závod trval tři dny a skládal se ze čtyř okruhů. Na každém z nich se střílelo na 28 terčů ve velmi náročném terénu. Závodníci z Eliščiny kategorie stříleli nejprve v lese a v následujících dnech se pohybovali po okolních loukách, polích a pastvinách. Poslední dva dny patřily finále družstev a finále jednotlivců. V kategorii Minis o vítězi rozhoduje nejvyšší počet nastřílených bodů v součtu všech tří závodních dnů. Při udílení cen se začalo právě touto kategorií. Po chvíli se dostalo na Bare Bow, což je holý luk. Novou mistryní světa se v této kategorii stala Eliška Šafrová, které blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
14.04.2026

Děvčata po sedmi letech vybojovala vítězství a postup do krajského kola. Kluci tentokrát na kraj nedosáhli.

celý článek