Stříbrná a bronzová ceremonie DofE

Stříbrná a bronzová ceremonie DofE

V úterý 11.12. jsme se po roce opět dočkali toho skvělého okamžiku, a to předávání ocenění našim účastníkům programu DofE. Program dokončilo za loňský rok celkem 19 studentů, 5 z nich získalo stříbrnou úroveň, zbytek, tedy 14, úroveň bronzovou.

Ceremonie se uskutečnila ve slavnostní atmosféře v nádherném historickém Brožíkově sálu na Staroměstské radnici v Praze. Naši ocenění studenti obdrželi svou medaili z rukou Lejly Abbasové, která je jednou z mnoha známých osobností, jež působí jako patroni programu DofE v České republice.

Předávání zahájil jako obyčejně skotský dudák a celým programem nás provázela Eliška Vašířová, která již dvakrát navštívila naši školu, jako ambasadorka programu. Poté následoval slavnostní raut a focení ve foto koutku.

Už se těšíme na příští rok, kdy bychom se mohli dočkat prvních zlatých ocenění na naší škole. Všech pět stříbrných nositelů pokračuje v programu i dále.

 

stříbrní

Alexandra

Birndtová

Eliška

Prášilová

Jakub

Furgalák

Jaroslava

Mrázová

Matěj

Novák

bronzoví

Adéla

Drahokoupilová

Anežka

Karamonová

Eva

Sloupová

Jana

Horová

Karolína

Česáková

Kateřina

Koucká

Kateřina

Zíková

Lucie

Krejzarová

Mariana

Hodačová

Sára

Kvízová

Šárka

Přibylová

Tereza

Holečková

Viktorie

Antošová

Viola

Siblíková

foto zde: 

https://www.dofe.cz/cz/fotogalerie/slavnostni-predavani-stribrnych-a-bronzovych-cen-11.12.2018-122/

https://photos.google.com/album/AF1QipMb4aI_o9lWtu_13kIggeJJNeCr0Esyk7u7YGe2

 

Aktuální informace

24.02.2026

se konají v úterý 3.3. od 10:15 hod v přízemí v učebně č.29. Časový rozvrh na vyžádání na: drahotova@gym-nymburk.cz

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
26.01.2026

Na 27. ledna připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Nezapomínáme!

celý článek
26.01.2026

V lednu 2026 měli studenti našeho gymnázia jedinečnou příležitost zúčastnit se Robotických seminářů na FEL ČVUT, kde se seznámili s fascinujícím světem moderní robotiky. Pod vedením zkušených lektorů z FEL ČVUT si vyzkoušeli práci s novou robotickou jednotkou Brian, kterou vyvinul tým ČVUT ve spolupráci s firmou Voltavian.

Součástí semináře byla i školní Robosoutěž našeho gymnázia, která proběhla ve spolupráci s lektory ČVUT. Studenti v týmech navrhovali a programovali vlastní roboty a porovnávali své řešení se spolužáky. 

celý článek