Sluníčko-srdíčkové dny, Světlo pro Světlušku a Bílá pastelka

Sluníčko-srdíčkové dny, Světlo pro Světlušku a Bílá pastelka

Každoročně se naši studenti vyššího gymnázia zúčastňují charitativních akcí rozmanitých občanských sdružení, podporujících zejména handicapované děti. V průběhu měsíce září a října proběhla akce Světluška a Bílá pastelka na podporu nevidomých a slabozrakých; dále Srdíčkový den pomáhající dětem v nemocnicích vylepšit prostředí, nakoupit přístroje apod.

Důležité je mít v životě nějaké zázemí; proto pomáháme vybrat finanční prostředky pro rodinný dětský domov, aby opuštěné děti nemusely žít jen v klasických dětských domovech…, aby se uměly o sebe v budoucnu postarat. Organizujeme tedy Sluníčkový den.
Už bezmála 10 let vychází každoročně do ulic průměrně 3 - 4 dvojice studentů; vysvětlují občanům účel akce, informují o činnosti  podporujících organizací a  nabízejí různé produkty .
Studenti vybrali prozatím v letošním školním roce v průměru necelých 10 tisíc Kč. Tito dobrovolníci se učí zároveň jednat s lidmi, uvědomují si, jak funguje občanská společnost, že si občané musí pomáhat a co je třeba pro to udělat.
V pátek 4.11. se sešlo proto deset studentů z 5QA a 7XB, aby si vyslechli, jaké akce probíhají v Centru pro všechny, kde dobrovolní asistenti převážně z řad budoucích i současných studentů speciální pedagogiky pomáhají při integraci dětí s handicapem… Zhlédli hodinovou prezentaci a pobesedovali s naší bývalou studentkou Žanetou Martínkovou o možnosti stát se asistentem těchto dětí. Většina z nich odcházela pevně rozhodnuta, že začnou s Centrem pro všechny spolupracovat.
Nemusí tedy vždy jít jen o prodej produktů, ale student se může věnovat dětem osobně…např. o víkendech, o prázdninách… Připravují se tak na své budoucí povolání a získávají tak potřebnou a cennou praxi a zkušenost…
Dobrovolnická činnost se stala součástí školního vzdělávacího programu. Pro dobrovolníky bývají pořádány různé besedy s představiteli občanských sdružení.
Školní koordinátorce Mgr. Jiřině Koláčné se daří získat pro spolupráci každoročně nové studenty, ale má celou řadu pravidelných dobrovolníků, na něž se může spolehnout.

Všem patří velký dík!

Mgr. Jiřina Koláčná

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.06.2023

Ve středu 24. května se uskutečnila zlatá ceremonie mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Celá akce probíhala v nádherných prostorách Valdštejnského paláce za přítomnosti velmi vzácného hosta, kterým byl letos osobně princ Edward, vévoda z Edinburghu.

celý článek
09.06.2023

Příští týden se náš basketbalový tým zúčastní Mistrovství Evropy středních škol, které se bude konat v hlavním městě Severní Makedonie ve Skopje. Bude se jednat o historicky třetí účast naší školy na takto významné mezinárodní akci (MS Limoges 2015 - 15. místo, basket 5x5 / MS Tallinn 2016 - 4. místo, basket 3x3). Naši borci jsou připraveni se poprat o co nejlepší výsledek a tak si přejme, že až se v neděli v 5:30 hod. ráno sejdou na pražském ruzyňském letišti, tak si kromě dresů, bot a dalšího basketbalového vybavení, přibalí na cestu i tu nejlepší možnou basketbalovou formu, díky které se v jistě silné mezinárodní konkurenci, parta kluků z naší školy, rozhodně neztratí.   

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.