Ostrá expedice DofE

Ostrá expedice DofE

V neděli 9. června 2019 naše skupina z kvarty B vyrazila na ostrou expedici do Českého ráje.

Cesta nám začala poměrně originálně, a to tak, že jedna část našeho týmu seděla už ve vlaku a druhá se právě chystala nastoupit, ale v ten moment průvodčí najednou zapískal a vlak začal odjíždět. Naštěstí do Karlovic-Sedmihorek, což byla mimochodem stanice, kam jsme měli dojet, jel za chvíli další vlak, takže to až tak katastrofální problém nebyl.

Počasí nás nešetřilo. Hned, jak jsme vyrazili ze Sedmihorek, začalo být obrovské vedro. To nás ale neodradilo a nebojácně jsme pokračovali k našemu cíli, což byly pro tento den Trosky. Po vyšplhání k zámku Hrubá Skála jsme si uspořádali hostinu ve formě chleba se sýrem a salámem a šlo se dál.

Při cestě na Trosky jsme okusili, jaké to je válet sudy z kopce s batohem na zádech nebo nechat sebou proudit elektřinu (z elektrických ohradníků pro zvířata a nikomu se nic nestalo).

Na Troskách jsme si dopřáli zaslouženou pauzu, porozhlédli se okolo a začali jsme se belhat do kempu, kde jsme měli přespat. Kemp byl úžasný, měli tu hřiště se sítí, kde jsme mohli hrát ringo, které je jen tak mimochodem nejlepší sport na světě, a bazén, který nám dopřál příjemné ochlazení.

Pak nastal čas na večeři, která chutnala výtečně, měli jsme totiž těstoviny s kuřecím masem a pikantní směsí. Za chvilku stáli postavené stany a po koukání na hvězdy a marné snaze poznat jednotlivá souhvězdí dlouho do noci jsme se uložili do hajan.

Další den jsme dali kempu sbohem a zamířili jsme do Prachovských skal, které byly vskutku úchvatné, i když jsme neměli čas je projít celé. Cestou na vlakovou zastávku Jinolice, odkud jsme měli odjet zpět do Nymburka, jsme už byli úplně zmoženi vedrem, ale všichni jsme sem došli jen trochu připečení. Odjeli jsme teď už všichni jedním vlakem.

Jen tak mimochodem, cestou jsme se ani jednou neztratili, jen jsme si párkrát záměrně prodloužili trasu, jelikož zrovna byl čas.

 

Členové týmu: Kateřina Pokorná, Petra Kameníková, Sabina Kadeřábková, Lukáš Wild, Jakub Galuščák, Adam Haluška, Ondřej Jakubal

Zobrazeno: 2049x

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!