Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19.10.2016
Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19. října 2016 jsme my, jakožto studenti 6XA měli příležitost diskutovat s Václavem Moravcem na téma „Století strachu." Celá diskuze se natáčela a reportáž z ní bude možné vidět ve Fokusu Václava Moravce, diskusním pořadu České televize.

 

 

Vše začalo o velké přestávce, kdy jsme se poprvé viděli s režisérem pořadu panem Mojmírem Kučerou. Řekl nám, co všechno potřebuje natočit a několikrát zdůraznil, že nikoho do ničeho nenutí a nemusíme se natáčení účastnit. Poté se začaly natáčet medailonky. Každý jsme měli říci své jméno, věk a čeho se nejvíce bojíme.

Druhá část natáčení byla po obědě již s panem Moravcem. Asi po čtvrt hodině příprav a rozsazování, aby byl každý v kameře vidět, jsme mohli začít. Překvapilo mě, jak bezprostředně diskuse probíhala a že vše bylo nenucené a přirozené. První rozehřívací otázky směřovaly hlavně na naše dětství, čeho jsme se báli a jak se náš strach v průběhu let změnil. Poté už jsme probírali závažnější témata jako strach z mocností a vliv médií. Nezvyklý byl však klid ve třídě, nikdo asi nechtěl být natočen, jak se baví se svým kamarádem. Otázky byly zajímavé a čas utíkal velice rychle. Když jsme končili, bylo už půl čtvrté, což znamená asi hodinu a půl diskuse. Nakonec nás ještě pan Moravec pozval na samotné natáčení přímého přenosu, který se uskuteční 8. listopadu. To však musí projít legislativou ČT.

Pan Moravec i celý natáčecí štáb byli moc sympatičtí a myslím si, že to byla zkušenost, na kterou se jen tak nezapomíná.

Alexandra Birndtová (6XA)

Zobrazeno: 4370x

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu