Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19.10.2016
Natáčení debaty s Václavem Moravcem

19. října 2016 jsme my, jakožto studenti 6XA měli příležitost diskutovat s Václavem Moravcem na téma „Století strachu." Celá diskuze se natáčela a reportáž z ní bude možné vidět ve Fokusu Václava Moravce, diskusním pořadu České televize.

 

 

Vše začalo o velké přestávce, kdy jsme se poprvé viděli s režisérem pořadu panem Mojmírem Kučerou. Řekl nám, co všechno potřebuje natočit a několikrát zdůraznil, že nikoho do ničeho nenutí a nemusíme se natáčení účastnit. Poté se začaly natáčet medailonky. Každý jsme měli říci své jméno, věk a čeho se nejvíce bojíme.

Druhá část natáčení byla po obědě již s panem Moravcem. Asi po čtvrt hodině příprav a rozsazování, aby byl každý v kameře vidět, jsme mohli začít. Překvapilo mě, jak bezprostředně diskuse probíhala a že vše bylo nenucené a přirozené. První rozehřívací otázky směřovaly hlavně na naše dětství, čeho jsme se báli a jak se náš strach v průběhu let změnil. Poté už jsme probírali závažnější témata jako strach z mocností a vliv médií. Nezvyklý byl však klid ve třídě, nikdo asi nechtěl být natočen, jak se baví se svým kamarádem. Otázky byly zajímavé a čas utíkal velice rychle. Když jsme končili, bylo už půl čtvrté, což znamená asi hodinu a půl diskuse. Nakonec nás ještě pan Moravec pozval na samotné natáčení přímého přenosu, který se uskuteční 8. listopadu. To však musí projít legislativou ČT.

Pan Moravec i celý natáčecí štáb byli moc sympatičtí a myslím si, že to byla zkušenost, na kterou se jen tak nezapomíná.

Alexandra Birndtová (6XA)

Zobrazeno: 4220x

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!