Besuch aus Deutschland

Besuch aus Deutschland

Návštěva z Německa 

V pondělí 18. 11. nás navštívila v hodině německého jazyka paní Klocknerová z Německa. Měli jsme s ní jednu vyučovací hodinu, která byla moc zajímavá. Nejprve jsme uspořádali "tiskovou konferenci”. Pokládali jsme paní Klocknerové nejrůznější otázky a ona nám na ně odpovídala.

Bylo sice docela těžké porozumět úplně všemu, co nám říkala, ale myslím si, že většinu toho, co jsme chtěli vědět, jsme se dozvěděli. Potom jsme jí zazpívali naši oblíbenou písničku "das Konjugationslied”. Velmi se jí líbila. Pak se paní Klocknerová ptala pro změnu zase nás. Potom jsme si všichni společně zahráli hru s názvem TABU. A úplně nakonec jsme ochutnali lahodnou pochoutku – norimberské perníčky. Protože návštěva z Německa byla pro nás novinkou, tak jsme se paní Klocknerové ptali na vše možné a dozvěděli jsme se následující:

Der Vorname von Frau Klockner ist Hildegund. Sie ist 55 Jahre alt. Sie wohnt nah von Frankfurt. Sie hat 3 Kinder – 3 Mädchen. Sie heißen Teresa, Ute und Andrea. Tereza ist 30 Jahre alt, Ute ist 28 Jahre alt und Andrea ist 25 Jahre alt. Sie hat kein Tier. Ihre Hobbys sind Reisen, Lesen und auch Spazierengehen. Sie liest Krimis, Biographien und historische Romane gern. Sie verbringt ihre Freizeit zu Hause oder mit Freunden. Ihr Beruf ist Reporterin. Sie arbeitet in einer lokalen Zeitung. Sie schreibt über Kinder, Kirche und Kultur. Am liebsten schreibt sie über die Kultur. Für ihre Texte macht sie auch Fotos, also sie ist nicht nur Schreiber, aber auch Fotograf. Sie schreibt über interessante Menschen gern. Ihr Lieblingsessen sind Kartoffelpuffers mit Apfelmus. Sie isst auch Pizza gern. Ich habe schon mal erwähnt, dass sie gerne reist. Wir haben erfahren, dass sie gerne die Insel Norderney in der Nordsee besucht. Sie besucht auch verschiedene Städte, wie zum Beispiel Köln, Paris, Nürnberg oder Prag. Sie hat uns gesagt, dass sie am Sonntag in Prag war und sie hat bemerkt, dass es in Prag Nebel gab. Sie hat uns auch erzählt, wie sie unsere Deutschlehrerin im Jahr 1972 kennenlernte.                                                                                                              

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu