Beseda s ředitelem humanitární organizace ADRA

Beseda s ředitelem humanitární organizace ADRA

19. 9. 2012 navštívil naše gymnázium pan Jan Bárta, aby pobesedoval se studenty sext, z nichž někteří již v loňském školním roce podpořili akci ADRY: Mince denně.

 

 

 

Vysvětlovali lidem, že stačí opravdu věnovat jen „malou minci“ denně a zkvalitní se tak například život lidí tzv. třetího světa; některým to může zachránit život… ADRA myslí i na naše domovy pro seniory a opuštěné staré lidi v nich a je mnoho dalších příkladů obětavé pomoci. (Bližší a podrobnější informace naleznete na stránkách www.adra.cz.)

Jednou z nejdůležitějších oblastí pomoci je právě školství; je třeba dát dětem šanci, aby se mohly rozvíjet ve vlastní zemi, aby mohly studovat a rozšiřovat osvětu dál.

Studenti zhlédli proto nejprve dokument o podpoře školství v Bangladéši a uvědomili si, že není všude samozřejmostí chodit do školy i kolik nadaných dětí zůstává ve světě vinou bídy a nezájmu vlády a bohatších států bez možnosti vzdělávání… Viděli jsme, jak se děti učí i na ulici, slyšeli jsme, jaká mají přání a jaká se jim líbí povolání.

Pan ředitel Bárta uvítal s nadšením názory studentů na možnost pomáhat druhým, když prohlašovali, že bychom měli pomáhat, že to má cenu a nesmírný význam i pro nás, ale rozhodně neodmítal ani názory oponentů a váhajících.

S organizací ADRA naše škola spolupracuje už více než 10 let a každoročně vychází „do ulic“ nejméně 8 studentů, kteří vysvětlují lidem důležitost humanitární pomoci a prodávají sbírkové předměty. V loňském školním roce se jejich působení proměnilo na diskusi se spoluobčany, kdy prostřednictvím letáčků, plakátků a přednesených vlastních názorů a poznatků získávali další dobrovolníky - dárce pro akci Mince denně a jiné projekty.

Začátkem října se chystáme se studenty opět pomáhat ADŘE a lidem, kteří naši pomoc potřebují.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.