Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií.

Okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií.

V pátek 19. 4. 2024 se v hale ZŠ Komenského v Nymburce uskutečnilo okresní kolo ve volejbale chlapců a dívek ze základních škol a víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovala dvě družstva dívek. Družstvo A obsadilo 2. místo.

Turnaj dívek se hrál ve dvou čtyřčlenných skupinách na jeden vítězný set do 25. Vítězové skupin postoupili do finále a druhé týmy ze skupin se utkaly o 3-4 místo. Tyto zápasy se hrály na dva vítězné sety do 20.

Do dívčí skupiny A nastoupily tyto týmy:

Gymnázium B. Hrabala Nymburk A

 Semice

Gymnázium JP Poděbrady

 Komenského Lysá nad Labem

 

Do dívčí skupiny B nastoupily tyto týmy:

Gymnázium B. Hrabala Nymburk B

ZŠ  Juventa Milovice

 Komenského Nymburk

 Tyršova Nymburk

 

Naše družstvo A, ve kterém hrály tyto studentky: Zuzana Zbejvalová, Laura Helbichová, Ema Hérová, Vendy Sedlatá, Rachel Vandasová, Josefina Čapková, Klára Magadová, Anna Spudichová a Aneta Laštovičková, jasně vyhrálo všechny zápasy ve skupině a zaslouženě postoupilo do boje o 1. místo. Ve finále proti ZŠ Komenského v Nymburce se nám nepovedl vstup do prvního setu a nepomohl už ani velmi solidně odehraný konec setu a děvčata prohrála. Druhý set byl z naší strany velmi bojovný a bez chyb. Díky tomu jsme celkem jasně zvítězily. I ve třetí zkrácené hře se nám zpočátku velmi dařilo. Dostaly jsme se do vedení 9:7, ale nepodařilo se nám dát ten poslední rozhodující desátý bod, a se tak vítězem celého turnaje stala děvčata ze ZŠ Komenského v Nymburce. Velkou roli na skvělém výkonu dívek z A týmu měla i Adri Benešová, která je skvěle koučovala.

 

 

Družstvu B ve složení: Ema Zelinková, Anna Němcová, Emma Kořínková, Kája Vrbacká, Ines Maria da Silva, Kačka Hejnová a Maruška Hubáčková, se bohužel nepodařilo vyhrát ani jeden zápas, ale všechna utkání byla velmi vyrovnaná. Vzhledem k tomu, že většina z nich je ještě v primě, tak věřím, že v příštím roce už svým soupeřkám dokáží vzdorovat daleko lépe.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.