Okresní kolo SŠ ve volejbalu

Okresní kolo SŠ ve volejbalu

V úterý 10. 10. 2023 se ve sportovní hale zimního stadionu v Nymburce uskutečnilo okresní kolo SŠ ve volejbalu. Bohužel nás reprezentovalo pouze jedno družstvo, a to družstvo dívek. Děvčata vyhrála velmi přesvědčivě všechny zápasy. V turnaji obsadila 1. místo a příští týden se pokusí podat stejný výkon v krajském kole SŠ v Rakovníku.

V minulých letech nastupovaly za naší školu vždy dva dívčí a jeden chlapecký tým. Vzhledem k tomu, že ve škole probíhá tento týden velký počet různých akcí, tak okresní kolo odehrálo jenom družstvo dívek.

V  kategorii dívek se mezi sebou utkalo 6 týmů: naše družstvo a dívky ze SOŠ a SOU Nymburk, Stravonu Poděbrady, OA Lysá nad Labem, Gymnázia Jiřího z Poděbrad a z HŠ Poděbrady. Dívky hrály v jedné skupině každý s každým na 1 vítězný set. Za naší školu do turnaje nastoupily tyto hráčky:  Adéla Pecháčková, Adéla Čechová, Elen Poupová, Anna Hérová, Kája Šilhánová, Ema Fišerová, Lucka Kratochvílová a Kája Dušáková ve všech zápasech přesvědčivě zvítězily, soupeřky většinou nedokázaly získat více než pět bodů. Naše hráčky pravidelně střídaly a trénovaly pro ně nezvyklou hru na dvě nahrávačky, protože v okresním a pravděpodobně i v krajském kole se musí obejít bez zraněné Adriany Benešové, která měla hrát na postu nahrávačky.

V kategorii hochů nastoupily pouze dva týmy z Gymnázia Jiřího z Poděbrad a Ekogymnázia v Poděbradech. Vítězem se stali hráči z GJP.

 

Děkuji hráčkám a rozhodčím z naší školy za předvedené výkony

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GJP Poděbrady

2.       místo: EKOG Poděbrady

 

dívky

1.       místo: GBH Nymburk

2.       místo: GJP Poděbrady

3.       místo: HŠ Poděbrady

4.       místo: OA Lysá nad Labem

5.       místo: SOŠ a SOU Nymburk

6.       místo: Stravon Poděbrady

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.