Narodní potravinová sbírka: podzim 2022

Narodní potravinová sbírka: podzim 2022

V sobotní den 12. 11. se v nymburském Kauflandu uskutečnila Sbírka potravin, což je akce, která se koná 2x do roka (na jaře a na podzim). Přihlásí se do ní dobrovolníci, kteří tak přispějí k hladkému průběhu celé této akce. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s neziskovými organizacemi a obchodními řetězci.

Během konání sbírky zákazníci obchodu darují trvanlivé potraviny a drogistické zboží do označených košíků a dobrovolníci je přendávají do krabic, které se převáží do regionálně příslušných potravinových bank a následně organizacím, které pomáhají lidem v nouzi (matkám samoživitelkám, opuštěným dětem, lidem s mentálním i psychickým postižením a dalším…)

Před sobotní akcí jsme se setkali s koordinátorkou z neziskové organizace Respondeo , která nás seznámila se vším, co nás čeká. Po schůzce jsme byli připraveni na dobročinnou sbírku a nemohli se dočkat nových zkušeností.

Po celé akci můžu za všechny shrnout, že nám to dalo větší povědomí o důležitosti sbírek, a že každá pomoc se počítá. Komunikovali jsme s lidmi, s vedoucí obchodu a zjistili, že se nemáme čeho bát, a i když se našlo pár lidí, kteří nepodporovali myšlenku sbírky, vše jsme s klidnou hlavou zvládli. .

Celkově jsme vybrali 471,5 kg potravin a drogistického zboží (samozřejmě díky všem zákazníkům, kteří neváhali přidat ruku k dílu).

Jsme moc rádi, že jsme se sbírky mohli zúčastnit. Za naši školu se této akce zúčastnili Radek Čihák, Jana Čiháková, Veronika Zemanová a Adéla Havlinová.

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

prof. RNDr. Josef Koštíř

Absolvoval v roce 1925.

Profesor Koštíř se narodil 25. 3. 1907 v Hroněticích u Nymburka. Po válce působil jako asistent a pak jako docent na Ústavu organické chemie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.