JSME MISTŘI REPUBLIKY STŘEDNÍCH ŠKOL V BASKETU 3x3

JSME MISTŘI REPUBLIKY STŘEDNÍCH ŠKOL V BASKETU 3x3

Fantastický úspěch se čtvrtfinálovou nervy drásající zápletkou veze z Brna tým ve složení Marek Ivan, Filip Novotný, Martin Kolář a Mikuláš Vitek. Po prvním dnu a dvou hladkých výhrách (21:5 a 21:3), to vypadalo, že náš tým bude jen těžko hledat konkurenci - to se ovšem změnilo hned v prvním utkání play off, kdy jsme narazili na tým OA Eldo Brno, se kterým jsme až do poslední minuty sváděli dramatický souboj plný nepřesností, který jsme pro sebe rozhodli dvěma trojkami až v samotné koncovce a vyhráli 14:11. V semifinále nás čekali střelci z Gymnázia Kyjov, kteří svou pověst ovšem nepotvrdili, zatímco výkon našich hráčů se závěrem turnaje gradoval (21:7). Ve finále nás čekal tým Gymnázia Matyáše Lercha z Brna (vítěz 2014), který měl sice velkou podporu v hledišti, ale náš skvělý výkon už nešlo zastavit. Od 3. minuty zápasu, začali naši hráči dominovat prakticky ve všech herních činnostech a zápas ukončili před časovým limitem výhrou 21:8, čímž se stali republikovými šampiony a zároveň se kvalifikovali na mistrovství světa středních škol, které bude hostit v červnu roku 2016 estonský Tallinn. Záznamy zápasů na  www.asskbasketbal.cz.

Výsledky skupina B:

Gymnázium BH v Nymburce - Gymnázium tř. Kpt. Jaroše  21:5

Gymnázium BH v Nymburce - Gymnázium Litoměřická Praha  21:3

Čtvrtfinále

Gymnázium BH v Nymburce - OA Eldo Brno 14:11

Semifinále

Gymnázium BH v Nymburce - Gymnázium SZŠ Kyjov 21:7

Finále

Gymnázium BH v Nymburce - Gymnázium Matyáše Lercha Brno 21:8

Zobrazeno: 5187x

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!