MČR v basketu 3x3 - ÚSPĚŠNÁ HISTORIE

V pondělí 25.11. bude krátce po 12 hod. zahájen turnaj, ve kterém bude 12 týmů bojovat o mistrovské medaile. Vítěz turnaje, který se zároveň kvalifikuje na světový šampionát, bude znám v úterý odpoledne. Náš tým pro letošní turnaj získal od pořadatele divokou kartu neboť jsme v 1. kole skončili za týmem poděbradského gymnázia. Ještě než se budeme věnovat průběhu turnaje pro rok 2019, pojďme se stručně podívat do historie. Tým naší školy (složený výhradně z hráčů Basketbalové akademie) se v republikovém finále vždy prosadil mezi nejlepší školy, přičemž nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2015, kdy tým ve složení Martin Kolář, Eda Kotásek, Mikuláš Vitek a Marek Ivan vybojoval v Brně středoškolský mistrovský titul a na následném mistrovství světa v Estonsku obsadil 4. místo, což je historicky nejlepší sportovní výsledek našeho školního týmu. Ostatní výsledky - viz. dále.

MČR středních škol v basketu 3x3

2013 - 3. místo (Matěj Svoboda, Patrik Sarna, Marek Ivan, Adam Bubník)

2015 - 1. místo (Martin Kolář, Marek Ivan, Eda Kotásek, Mikuláš Vitek)

2017 - 2. místo (Rosťa Jirák, Vojta Vejvar, Dominik Plešinger, Lukáš Mareš)

2019 - ???????? ( František Rylich, Adam Srník, Juraj Valentíny, Dávid Novák)

MS středních škol v basketu 3x3

2014 Čína - 3. místo (Lerchovo gymnázium Brno)

2016 Estonsko - 4. místo (Gymnázium BH v Nymburce)

2018 Srbsko - 13. místo (Gymnázium Prostějov)

Zobrazeno: 1865x

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.