Sportovní kurz Ostružno 2012 - třída 7MA

Sportovní kurz Ostružno 2012 - třída 7MA

Všechno to začalo v pondělí 18. 6. 2012, kdy jsme dorazili po hodinové cestě vlakem a autobusem do kempu u Ostružna. Po ubytování, vybalování a společném obědě jsme usoudili, že na výkonnostní sport je příliš horko. Dali jsme proto přednost slunění, koupání a podobným „aktivitám“. Navečer, když největší horko opadlo, šla větší část studentů hrát softball. Ostatní si zahráli ringo a badminton.

Druhý den jsme po snídani vyrazili na nedalekou louku, kde si někteří opět zahráli softball, jiní dali přednost frisbee. Protože nebylo takové horko, mohli jsme po poledním klidu vyjít na výlet do Prachovských skal na Krásnou vyhlídku. Večerní blok sportovních aktivit byl znovu rozdělený na příznivce softu a badmintonu, případně ringa.

Ve středu jsme se probudili do pochmurného rána, ideálního pro volejbalový turnaj. Čtyři týmy bojovaly o výhru v podobě zmrzliny i přesto, že se počasí změnilo na nepříjemné horko a dusno. Odpolední volno jsme využili k návštěvě koupaliště a opalování, hraní společenských her i spaní J Večer, který byl opět chladnější, jsme se rozdělili na holky a kluky. Holky se zúčastnily nácviku softballu, kluci si zahráli nohejbalový turnaj. Po sportech jsme se sesedli k připravenému ohni a opékali jsme buřty.

V noci ze středy na čtvrtek pršelo a déšť vydržel i dopoledne. A právě pro nepřízeň počasí byl dopolední softbalový turnaj přesunutý na odpoledne a získaný čas jsme vyplnili hrou fotbalu, badmintonu, frisbee a ringa. Někteří si zašli i zaběhat. Po obědě a krátkém poledním klidu jsme zopakovali úterní výlet do Prachovských skal. Chtěli jsme již známou trasu o něco prodloužit, ale zaskočil nás silný déšť. Cestu jsme o něco zkrátili a k večeru se vrátili zpět. Po večeři proběhl plánovaný softbalový turnaj. Největší fotbaloví fanoušci měli příležitost shlédnout fotbalový zápas Česko-Portugalsko. Po zápase (pro Čechy bohužel neúspěšném) jsme mohli ještě chvíli posedět u ohně.

Ráno našeho posledního dne jsme se už jen sbalili a připravili na cestu domů. Sportovní kurz byl příjemnou společnou akcí celé naší třídy a i pro nesportovní jedince velkým přínosem.

Kateřina Vítová a Vlasta Plaňanská 7MA

 

Fotogalerie kurzu: (klikněte na odkaz)

http://michal-hrstka.rajce.idnes.cz/STK_7MA_Ostruzno_18.-2.6.2012

 

 

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
25.05.2023

Dne 25. května jsme se celá skupina našeho Dofebufetíku vypravila na setkání účastníků programu DofE s princem Edwardem. Na akci jsme měli za úkol představit náš projekt princovi, čehož se ujaly zakládající členky Dofebufetíku a zajistit občerstvení. Naše zážitky z celého dne se pár z nás snažilo sepsat v následujících větách.

celý článek
12.05.2023

     Celkem 3 hrací dny v tomto týdnu přinesly řadu zajímavých výsledků. Kubátovy kočičky si připsaly první ztrátu v podobě remízy s Air Ball Lovers (17:17); Plevíti ukazují, že se nezaleknou ani o 6 let starších soupeřů a v úvodu pátečního zápasu zle zatápěli československému uskupení Gerlach - zašlo to tak daleko, že se musel Peter Kováčik přezout z pantoflí a povzbudit svůj tým i na hřišti. Výsledek 21:17 a pochvala pro nejmladší účastníky turnaje, kteří jasně ukazují, že se s nimi bude muset v blízké budoucnosti počítat i na medailové pozice. Uznání za svůj přístup k zápasům s mladšími spolužáky zaslouží ve skupině B nejen Gerlach, ale i sextáni z týmu Mňau - jejich 3 body za výhru mají z tohoto pohledu výrazný přesah, za což jim patří dík:) 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.