Poprvé v nové roli aneb kurz primy B z pohledu lektora

Poprvé v nové roli aneb kurz primy B z pohledu lektora

Bylo, nebylo, vyrazily jsme se třídou 1PB jako lektoři do Rokytnice nad Jizerou na adaptační kurz. Poprvé jsme s Kájou byly v jiné roli než studentské.

S napětím a stresem z mé strany a očekáváním ze strany Káji jsme vyhlížely den D.

Když jsme dorazily ke gymplu, tak se nám na první pohled zdály všechny přítomné děti naprosto stejné, a jak už jsme si zjistily předem, zdálo se nám naprosto nemožné zapamatovat si 6 Terezek, 3 Báry a jedna dvojčata špatně rozeznatelná i po bližším prozkoumání. 

Hned v autobuse jsme zjistily, že jsme zapomněly provázek na hry, takže jsme se přesvědčily, že na náš mozek není spolehnutí. Po tomto otřesu jsme znejistily, zda jsme na místo lektorů vhodné, ale hned naše první hra zlákala děti tak, že jsme o sobě přestaly pochybovat. Už když se hra rozjela, bylo nám jasné, kdo je vůdce, inteligent, či „tichá voda“.

Cestou na vodopád děti nevěnovaly pražádnou chuť pozorovat okolní přírodu, ale jejich oči se soustavně odrážely v displejích mobilních telefonů. Nedá se říci, zda to bylo dobře nebo špatně, protože hned druhý den se do této nálady zapojili i samotní profesoři, když si od malých teenagerů závislých na technice nechali radit při používání funkce bluetooth.

Druhý den byl zničující pro většinu z nás, profesory nevyjímaje. Cesta z muzea v Pasekách byla dlouhá, a jelikož se děti vyřádily už před muzeem, kde jsme hrály hry, některé neměly dost síly na konec cesty. Jak se nám přiznali i samotní učitelé, je někdy těžké zachovat úsměv na tváři před unavenými dětmi, když sám už jste taky docela vyčerpaný.

Večery samozřejmě patřily nám, a tak jsme si s dětmi hrály. Vše je bavilo a vždy, když už se setmělo, přišla na řadu hra s největším úspěchem a názvem „Sardele“.

Děti byly celou dobu až mimořádně hodné, chodily všude včas, večer uléhaly bez sebemenších problémů, až jsme měly někdy strach, jestli se vůbec probudí. Se studenty primy B jsme si vytvořily dobrý vztah, který, jak doufáme, potrvá i potom co opustíme Rokytnici a budeme se s nimi potkávat pouze ve škole. Snad si odsud odvezly i ony dobré zážitky.

Katka Horáčková

Aktuální informace

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.