Mediální kurz tercie A

Mediální kurz tercie A

Naše třída 3TA absolvovala s pí prof. J. Koláčnou v rámci výuky ČJL v polovině června již tradiční týdenní mediální kurz.

Na úvod jsme se rozdělili do pěti skupin a vstřebávali jsme trochu teorie, již jsme uplatnili i v soutěžích.

Druhý den kurzu jsme vyjeli autokarem v doprovodu pí prof. Koláčné a Prokešové do Liberce s cílem navštívit zdejší ZOO a prověřit své schopnosti v IQ parku.

Vrátili jsme se s pestrými „úlovky“ v podobě různých nahrávek, fotografií a reportáží.

V rámci kurzu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací ze světa médií od pana Petra Plaňanského, který si pro nás připravil i minifotokurz.

Výsledkem naší spolupráce je originální časopis a televizní a rozhlasové vysílání na DVD.

Přikládáme ještě mozaiku dojmů z vyjádření všech skupin:

„V IQ parku nás nejvíce zaujalo, že jsme tam mohli natáčet předpověď počasí a byla tam milá obsluha…“ (sk. č. 1)

„Zvířata v ZOO s námi dobře spolupracovala a my jsme mohli natočit spoustu videí a pořídit mnoho fotografií.“ (sk. č. 2)

„Nejvíce nás bavilo natáčet reportáže na výstavách v budově školy. Na fotokurzu nás bavilo focení třetinové kompozice a v IQ parku se nám líbilo zrcadlové bludiště.“ (sk. č. 3)

„Pan Plaňanský nás seznámil se základní úpravou fotek a s jejich správnou kompozicí. V ZOO někteří z nás uskutečnili anketu pro časopis či pro televizi. Celkově to byl týden plný legrace; není nad moderátorské přeřeky…“ (sk. č. 4)

„Při natáčení reportáží jsme spolupracovali s tučňáky a inteligentními lachtany, prohánějícími se ve vodě. V IQ parku jsme vyzkoušeli např. jízdu na vozíčku pro postižené, zavřeli jsme se do bubliny, postavili jsme most. Nejvíce nás zaujal potápějící se Titanic, dále předpověď počasí, vzdušné dělo a termokamera.“ (sk. č. 5)

Aktuální informace

17.12.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

15.12.2025

V pondělí 15. prosince se opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
11.12.2025

Ve středu 10. prosince 2025 se oba dějepisné semináře v maturitním ročníku našeho gymnázia vydaly na exkurzi na Pražský hrad. Provázel nás pan Milan Havlík, otec naší spolužačky Terky, a doprovod nám dělal pan učitel Soukup. Studenti měli možnost navštívit pracovnu T. G. Masaryka, katedrálu sv. Víta a královskou hrobku, tedy místa běžně nepřístupná veřejnosti. Exkurze byla realizována zdarma díky iniciativě spolužačky Terezy.

celý článek
19.12.2025

Poslední den před Vánoci 

se na naší škole nesl v duchu her a aktivit, které si připravili žáci naší školy.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.