Mediální kurzy

Mediální kurzy

V květnu proběhly v terciích mediální kurzy. I v letošním školním roce se kurzy konaly ve škole a ne na chatách v Rokytnici. Přinášíme pohled na kurzy obou tříd v podání studentky Ester Novotné z tercie A a Lenky Štětkové a Martiny Šukové z tercie B. Mediální kurz tercie A

      Mediální kurz tercie A probíhal od 14. 5. do 18. 5. 2012 s naší profesorkou češtiny, paní Flesarovou. Byli jsme rozděleni do realizačních týmů, které měly za úkol vytvořit během těchto pěti dnů televizní zpravodajství, jedno vydání novin a rozhlasové vysílání.

     V pondělí jsme dostali několik pracovních listů, seznamovali jsme se s pojmem média a začali jsme s vymýšlením názvů pro svou televizi, rádio a noviny.

     Na úterý jsme měli naplánovaný výlet do liberecké zoo a do IQ parku. V IQ parku jsme si vyzkoušeli řadu zajímavých pokusů a na jejich základě natočili spoustu neobvyklých reportáží. V zoo byla ideální příležitost vytvořit anketu, ale i natočit různá videa.

     Ve středu jsme získali nové informace o hromadných sdělovacích prostředcích prostřednictvím dalších pracovních listů a ve zbytku dne jsme pracovali na svých „mediálních produktech“.

     Na čtvrtek nám paní profesorka zařídila zajímavou procházku po Nymburce s odborným výkladem pana místostarosty Fojtíka. Snad se nám podařilo jeho poutavé vyprávění přenést do našich studentských prací.

    V pátek ráno už jsme měli jen trochu času na doladění posledních detailů a v druhé polovině vyučování jsme si navzájem prezentovali výsledky práce jednotlivých skupin.

     Poděkovaní patří paní profesorce Flesarové, která s námi celý týden absolvovala a odborně nás vedla, paní profesorce Jeníkové, jež s námi jela jako doprovod do Liberce, a také starším spolužákům Bobanu Vrbíkovi a Ondrovi Hadáčkovi (5QA), kteří nám byli dva dny k dispozici, když jsme si nevěděli rady s technikou.

      Jsem ráda, že naše gymnázium mediální kurz organizuje. Na vlastní kůži jsem zažila nelehkou práci žurnalistů, kteří musí dennodenně vytvářet věcné, vtipné a poutavé zpravodajství. Práce ve skupinách také nebyla vždy lehká, ale nakonec jsme všechno zvládli, spoustu se toho naučili a užili jsme si i hodně legrace. Na mediální kurz budu ráda vzpomínat.

                                                                                                                             Ester Novotná, tercie A

 

Mediální kurz tercie B - výlet do Liberce

 

Dne 29. května se tercie B vydala do Liberce. Tento výlet proběhl za účelem natočení materiálů pro potřeby našeho mediálního kurzu. V Liberci jsme navštívili IQ park a zoologickou zahradu.

V IQ parku jsme si mohli prohlédnout mnoho zajímavých fyzikálních zařízení a hlavolamů, měli jsme možnost zkusit si moderovat počasí, stoupnout si před termokameru nebo si projít zrcadlový labyrint. Občerstvení nabízel Restaurant na konci vesmíru. Když majitelé restaurace přišli o všechny zásoby hranolek nebo hamburgerů, pokračovali jsme směr zoologická zahrada.

V ZOO jsme viděli různá exotická zvířata, například bílé tygry. Zvířata s naší kamerou bohužel moc nespolupracovala. Většinu času jsme však věnovali anketním otázkám, které jsme pokládali náhodným kolemjdoucím. V následujících dnech výsledky naší práce využijeme při tvorbě televizního zpravodajství, novin a rozhlasového vysílání.

Po celou dobu nás doprovázela paní profesorka Flesarová a paní profesorka Šádková.

Počasí nám přálo a všichni si z výletu přivezli nejen spoustu zajímavých videí, ale i mnoho zážitků.

                                                                                                                   Lenka Štětková a Martina Šuková

Aktuální informace

21.06.2022

Vážení učitelé a milí studenti!

27. června v naší škole se bude konat "Den slovanských kultur".

Budete mít možnost ochutnat tradiční rusko-ukrajinské jídlo, například: pelmeně, jablkový piroh a další zajímavé chuťovky.

Odložte na chvíli mobil a zahrajme si hry! Pamatujete si, jak se hrají "Lodě" nebo "Dáma"?  Umíte napodobit zvířata? Poměřte své schopnosti v týmových hrách! Ať vyhraje nejsilnější a nejchytřejší! 

Vzhledem ke zhoršení ekologické situace, prosím vezměte s sebou své talíře a kelímky. Ať tolik neplýtváme jednorázovým nádobím.

Těšíme se na vás a přejeme hezkou zábavu!

21.06.2022

v pondělí 27/6 organizuje studentský parlament od 7:30 do 10:30 hod burzu učebnic ve vestibulu školy.

02.06.2022

Ke dni 31. 5. je odevzdáno 60 zápisových lístků do osmiletého studia a 30 zápisových lístků do čtyřletého studia. Odvolání, kterým nebylo možné vyhovět v rámci odvolání jsou odeslána na KÚ StK.

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

27.05.2022

Letošní bronzovo-stříbrná ceremonie se konala v nádherných prostorách galerie GASK v Kutné Hoře. Na desátou hodinu dopolední, tedy čas, kdy ceremonie začínala, jsme se někteří dopravili vlakem, jiní po vlastní ose a v doprovodu rodičů. Pak už jsme se jen zaregistrovali u vchodu a mohli vstoupit do sálu s již připravenými židlemi, mikrofony. Ale především  s bronzovými a stříbrnými odznaky i certifikáty, které zde na nás už čekaly.

 

celý článek
02.06.2022

Ekokurz 4KA 2022

V ranních hodinách 30. 5. 2022 jsme vlakem vyrazili z nymburského hlavního nádraží do Blanska, odkud jsme soukromým autobusem dojeli do Krásenska na Rychtu, kde jsme se ubytovali. Ještě téhož dne jsme podstoupili zkoušku ohněm, respektive vodou, v té jsme lovili bezobratlé živočichy. Následující den jsme strávili na kolech. Cílem byl Ostrov nad Macochou, vzdálený pouze 7 kilometrů, ale cestou jsme udělali několik zastávek, a tak nám výlet zabral téměř celý den. V Ostrově jsme obdrželi mapu, pomocí které jsme se orientovali při dobrodružné hře. Středu jsme zasvětili pozorování ptáků, hmyzu, pavoukovců, kroužkovců… zkrátka ornitologii a entomologii. Odpoledne jsme věnovali debatování o enviproblémech. Poslední den jsme připravovali závěrečný projekt a bádali v přírodě. Celým programem nás provázela hra Evoluce, jejímž posledním kolem jsme zakončili náš program na Rychtě. Za 4KA děkujeme pí. Weissové a pí. Bursové i lektorům z Krásenska za úžasně připravený program.

Anna Andrejsová, Alice Škochová a Filip Slabý

celý článek
04.06.2022

V týdnu od 30. května do 3. června se studenti biologického semináře třetího ročníku zúčastnili ekologického kurzu. Kurz probíhal formou různých aktivit, které se uskutečnily především v okolí Nymburka. Jak konkrétně si můžete přečíst v následujícím reportu.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu