PRVNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ TERCIÍ (LVVZ č. 10)

04.03.2022
PRVNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ TERCIÍ (LVVZ č. 10)

Během několika minulých dnů se třída 3TA a třetina třídy 3TB zúčastnily svého prvního lyžařského kurzu. V průběhu osmi dnů mezi 4. a 11. březnem nás lyžovat a běžkovat učili pan profesor Hrstka, paní profesorka Bůžková a pan instruktor Raška. Vařila nám paní kuchařka Škodová a o naše zdraví se staral pan zdravotník Kysela.

Vždy ráno po probuzení jsme spěchali do horní chaty na snídani. Po krátké bitvě o vždy výtečné buchty, perníky a placky jsme si všichni vychutnávali na ranní porci dobrot. Unavení z dopoledního lyžování jsme si o dvanácté pochutnávali na obědě snad ještě skvělejším než snídani. Odpolední programy se od sebe často lišily, avšak jedním jsme si mohli být jisti – vždy na nás čekala výtečná teplá večeře. Služba po každé jídle ještě umyla nádobí. Po pravidelném denním rozkazu se společenskou hrou a druhé večeři, která se vždy setkala s úspěchem, jsme již šli spát a mohli se těšit na další den.

Programy jednotlivých dnů byly různorodé a nikdy jsme se nenudili. V pátek večer po příjezdu jsme uspořádali malou narozeninovou oslavu pro naši spolužačku. V neděli a úterý dopoledne jsme lyžovali a odpoledne běžkovali. Na rozdíl od toho v sobotu a čtvrtek jsme se odpoledne rozdělili na dvě skupiny. Jedna vyrazila na běžky a druhá si užívala další sjezdování. V pondělí odpoledne jsme vyrazili do obchodu doplnit zásoby jak osobní, tak společné. Středu jsme strávili taktéž rozděleni do dvou skupin. První zažila pěší výlet přes Dvoračky a zastavila se ve městě pro pečivo na snídani. Druhá podnikla výlet na běžkách z vrcholu Lysé hory přes Růženčinu zahrádku, Voseckou boudu až na Ručičky. A v pátek už jsme se balili a připravovali chatu pro prázdninovou směnu.

Celým kurzem nás provázely dobré sněhové podmínky a převážně hezké počasí, jen místy nás zastihly mlhy a vítr. Bohužel kromě slunce a sněhu nás na kurzu potkala i nemoc. Části spolužáků nebylo dobře. Mohu však napsat, že nikdo k vážnější újmě nepřišel a všichni se snad brzy uzdraví.

Na závěr mi dovolte krátké poděkování. Děkujeme pane zdravotníku, že jste se staral o nemocné spolužáky a ve dne v noci se snažil, abychom se vrátili domů zdrávi. Děkujeme paní kuchařko, za výtečné snídaně, obědy a večeře a za vaši snahu vařit nám co nejchutněji. Díky za vaše každodenní úsměvy a ochotu. Děkujeme páni instruktoři a paní instruktorko, za úžasné dny, veselé výlety, dovádění ve sněhu, hry, pingpongové turnaje, dechberoucí výhledy z běžeckých tratí, starost o lyžařské začátečníky (za mnoho obloučků po vrstevnici). Děkujeme za vaše úsměvy, vaši péči a vaši trpělivost.

Společně jsme dokázali, že i když překážky (nejen) na sjezdových tratí jsou časté a nemoc či jiné problémy nás mohou zastihnout kdykoli a kdekoli, ať chceme nebo ne, vše se dá zvládnout, klidně i s humorem!

Anežka Zemanová 3TA

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
16.09.2022
5. 9 se naši primáni vydali na adaptační kurz do Rokytnice, kde je nejdříve čekala "krutá cesta z parkoviště", marné hledání wi-fi na chatě, bolavé nožky a VEČERKA!!! Ale nenechali se odradit a nakonec si to pořádně užili a někomu se ani nechtělo domů...
celý článek
22.09.2022

I třída prima B vyjela na tradiční adaptační kurz. Během pěti dnů na chatě v Rokytnici nad Jizerou měli všichni čas a prostor seznámit se s novými spolužáky a získat první společné zážitky. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst ve stručné zprávě reportérky Johanky...

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.